Červen 2007

O_o ..název? Wow

26. června 2007 v 15:43 | Arčík
Tímto článkem protrhávám březnový rekord 20-ti článků za měsíc Vím, není to nic moc, ale vzhledem k tomu, že panička nemá zas tolik času a že když už něco napíše, tak se snaží aby to mělo aspoň nějakou délku a kvalitu (což jestli splňujeme, můžete posoudit jen vy), tak si myslím, že je to tak akorát. :) ( V listopadu to bylo pět článků..hehehe.. :D )
A větší počet článků se odrazil i v návštěvnosti za minulý týden. Opět zde bylo přes týden víc než sto lidí. :) Za to bych vám chtěl moc moc moc poděkovat, protože mě to velice těší. Tento deník si píšu víceméně pro sebe a pár nejbližších lidí, ale když vím, že mám i nějaké stálejší návštěvníky jako např. Natku (resp. Cleu a Cherry), Simonu (resp. mého dvojníka Archieho), nebo Jitku (resp. Yorgu) tak mám opravdu velikánskou radost.
Ještě jednou děkuji a doufám, že je taková návštěvnost také díky obsahu a ne jen počtu článků.. :kvietok:

Návštěvnost za minulý týden (18.6.2007 - 24.6.2007) je:
Pondelí: 16
Úterý: 24
Středa: 26
Čtvrtek: 30
Pátek: 21
Sobota: 22
Neděle: 21

Celkem: 160 Děkuji, Hafko

PS: Přihlašte se do soutěže u westíka Snoopyho. Já zatím hledám vhodnou fotečku ale určitě se přihlásím. :)
PS2: V neděli večer paničky odlítají do té Černé Hory a nastávají prázdniny, dlouho očekávané volno a tábor. Takže mnoho článků zde nebude. Možná se ozveme po dovolený, nebo před táborem, až budeme na skok doma. Jinak něco snad stihneme předpřipravit, aby tu nebylo tak pusto, ale moc toho nejspíš nebude, spíš až se vrátíme koncem srpna, tak to bude dlouhé vyprávění. Panička bude vše zapisovat na papír, aby na nic nezapomněla.

Horko

26. června 2007 v 15:26 | Arčík |  Co nemám rád
Nemám rád horko. Jak už titulek napovídá. Myslím ale, že to většina pejsků. Třeba taková Cleopatra od Natky asi né, páč nemá moc hustý kožíšek, který by ji hřál, ale stejně. smile.gif
Když je takové parno, že už nevím jak si lehnout, a hlavně kam, tak si nejradši lehám do kuchyně na dlažbu. Jednou jsem si šel i dobrovolně lehnout do KOUPELNY! Jistě pochopíte, že díky mému vztahu s koupelnou, respektive s věcmi typu sprcha a vana, který není zrovna kladného rázu, je to velice pozoruhodné.
Když jsme v Bílsku, tak je to dobré, protože mě chladí tráva. To mám moc rád, když si můžu lehnout do trávy a hlídat. smile.gif A v Hostouni se zase cachtám v rybníčku, potom lítám a utírám se do trávy, to mám rád. :) Ale v Praze je to velice nepříjemné-ani nechci moc chodit na dlouhé procházky, mezi pražskými vyprahlými ulicemi je to opravdu hrozné.
A takhle si ležím, když je mi horko-typicky westíkovsky, nohy dozadu. :) : ↓

Westik.wz.cz

24. června 2007 v 6:02 | Arčík
Máme pro vás další odkaz na stránky zasvěcené westíkům, co se týče jejich úpravy, výživě, výchově, soužití s nimi a další. Tyto stránky můžete najít v knižní podobě a to jako menší brožurku ,,WESTÍK", kterou máme také doma. :) Tyto stránky panička našla ještě dřív, než měla Akima. Podle nich se zařizovala a moc jí pomohly. Jsou srozumitelně, jasně napsány a moc hezky udělány. Jen škoda, že jsou malokdy aktualizované..

Auto

23. června 2007 v 15:10 | Arčík |  Co mám rád
Jsem si uvědomil, že v rubrice "Co nemám rád" už jsou dva články a tady pořád žádný. Tak abyste si nemysleli, že mám všechno jen nerad, tak naše auto mám rád.
Respektive jízdu v něm. Ne, že bych ho neměl rád jako takové, skvěle se na něj čůrá. biggrin.gif
Je to super, když se pohybujete najednou tak rychle, to já vždycky ležím na zadním okýnku a koukám, jestli jede panička dobře. Víte, ona má orientační nesmysl, který nikdy větší mít nemůže. Začne panikařit, kdyz je objížďka před hostouní a ona musí jet z druhé strany po jedniné cestě, která tam je a která jí zavede až k cíli.. No, to je jedno..
Naše auto je černé, a bez klimatizace, takže v létě ho moc rád nemám. Je tam na umření. Ale zase mám novou zábavu, a to tu, že chytám vzduch, který proudí okýnkem. Máme Škodu Fabii. ↓
Ale nejlepší je to stejně zevnitř. A když přijedeme domů, a zaparkujeme v přístavu, kde máme flek na parkování, tak vyletím ven a utíkám prohnat kočičky. Páč oni tam v přístavu bydlej. A já to vím a paničky mi vždycky říkají, že tu nejsou kočičky ale já vím, že jsou. Už když přijíždíme, tak je vyhlížím z okýnka. Však já je jednou chytím a to uviděj to rodeo. →takle mě budou žádat o milost: Muheheheee. Ale já bych jim stejně neublížil.. :) Na to nemám srdce..a odvahu.. :D
Vidite tu deku na sedačce? Ta je taky moje.

Duhový most

23. června 2007 v 10:12 | Arčík+panička :) |  Ostatní pejskoviny
Tohle sice neříká pejsek, ale je to krásné. A takovéhle věci mají patřit do téhle rubriky. Našla to panička na stránkách naší psí školy AMBRA. Napsala to pí. Brunclíková, zakladatelka této školky a moc milá a hodná paní. Toto povídání mojí paničku dostalo, takže to sem musela dát. Na stránkách AMBRY najdete další krásná povídání. Myslím, že je to rubrika ,,Drby ze psí školy". :)
Duhový most
V jedné části věčnosti existuje místo,
kterému se říká Duhový most.

Když zemře zvíře, které žilo s někým v těsném a láskyplném soužití, odebere se na tento Duhový most.

Je tam spousta místa a kopce a louky, na kterých si naši milí přátelé mohou hrát a běhat tam spolu. O jídlo a pití není nouze, celé dny tam svítí slunce a naši přátelé se tam cítí dobře a spokojeně.

Všechna zvířata, která byla někdy nemocná, jsou zdravá a silná, přesně tak, jak si je my časem pamatujeme a vídáme je ve svých snech. Jsou šťastná a mají všechno -- kromě jedné maličkosti. Postrádají někoho určitého, někoho, koho nechali na zemi.

Všechna si hrají a běhají, až jednoho dne jedno z nich zpozorní, přeruší hry a zadívá se do dálky. Oči se mu rozšíří, tělo se celé rozechvěje, nastraží uši.

Najednou se oddělí od skupinky, rozběhne se přes planiny, nohy ho nesou rychleji a rychleji....
Ještě jsi jenom jako bod v nekonečnu, jakmile se však setkáte, vaše radost ze shledání nemá konce. Hladíš milovanou hlavu, podíváš se zase znovu do očí svému příteli, kterého jsi už dlouho neviděl, kterého jsi ale nikdy neztratil ze svého srdce.
Pak spolu přejdete přes Duhový most.
Navždycky spolu ...

Westíkovská hlava

22. června 2007 v 7:00 | Arčík
Nevíte jak ostříhat westíkovi hlavu, nebo jak bude ostříhaná vypadat zezadu? Takhle ↓

Láskuju vás :)

22. června 2007 v 4:00 | Arčík
Takové malé vyjádřeníčko: Mám vás opravdu moc moc rád. :) Teda také paničky. A pamlsky. A kočičky.. a.. no prostě miluju toho hodně, ale jste mezi tím také vy.
Věřte, že jsem se tak snažil, až jsem se unavil..smile.gif

Koupání (se)

21. června 2007 v 20:31 | Arčík |  Co nemám rád
Noo tak tenhle článek je sporný-tedy titulek. To by se totiž hodilo jak do rubriky ,,Co nemám rád", tak ,,Co mám rád". U mně totiž záleží na typu koupání.
Pokud je to koupání ve vaně, pak to opravdu, ale opravdu rád nemám. Je tam hadice stříkající vodu, jednou teplou, jednou studenou a tomu vůbec nerozumím. Takle v rybníku, nebo v bazénku je voda stále stejně teplá. Nemění se každou půl minutu.
Do vany mě panička šoupne pokaždý, když přijdeme z prochajdy a je venku ošklivo. Třeba je bláto. Ale dneska-to bylo celé nějaké divné. Páč pršelo jak z konve, paničky byly durch stejně jako já a stejně mě do té vany šouply a namočily znovu! To nechápu, vždyť už jsem jednou mokrý byl! Mlely něco o písku, ale neposlouchal jsem. Nemluvil jsem s nima!:beee:
Takže ze všeho vyplývá, že: Vana NE! ↓
V rybníčku, či jiných nádržíš pro schlazení kožichu v parných dnech, možná někdy ANO.. ↓

Letní banner a ikonka

21. června 2007 v 14:34 | Arčík
A k letnímu designu patří i nová, letní ikonka a banner. :)
letní ikonka (33).
kód pro ikonku ↓

<A href="http://westik-arcik.blog.cz/"><IMG src="http://af.2i.cz/fotky/11490/ikonky-1186579286.jpg" border=0></A>

letní banner (34)
kód pro banner ↓

<A href="http://westik-arcik.blog.cz/"><IMG src="http://af.2i.cz/fotky/11491/bannery-7.0398558662E+17.jpg" border=0></A>

Pokud chcete, vyměňte si tu starou za tuhle novou, je to jen na vás. Pro připomenutí: Návod na bannery a ikonky najdete zde. Tak zatím páá :-*

PPPPP =D

19. června 2007 v 6:02 | Arčík
Mno, takže z titulku asi nejste moc moudří, viďte.
Tak já to objasním: PPPPP= První Pražská Pekárna Pro Pejsky
Je to nový obchůdek na Praze 5, ve Štefánikově ulici, který dopilovává poslední mouchy, aby mohl otevřít. Představte si, že jeho šéfem a prezidentem je westík! Jmenuje se Dar a je mu 8 let. A co zde vše bude? Psí pekárna, butik, salon, půjčovna oblečků pro každou událost (ať už všední, nebo společenskou), zakázkové krejčovství a dokonce ( a teď pozor!) psí seznamka!
Určitě se tam budu muset zajet někdy s paničkama podívat.
Mají i web, který je zatím v rekonstrukci, takže nemají ani ikonku, či banner. Proto jen: ↓

PPPPP


Jitka a Yorga

18. června 2007 v 23:18 | Arčík
Yorga je Bíglí slečna, s paničkou Jitkou.
Jsou to časté návštěvnice mého blogu a já jsem jim moc vděčný. :)
Mají blog, nejen o pejskách, bíglech, a zvířátkach ale i o přírodě, hlavně té, kterou Jitka sama vypěstovala. Jsou to moc šikovné holky, a Yorga je kus, to vám povím. ;)


Kubík a Ferpík

18. června 2007 v 20:27 | Arčík
Jako další se k mým virtuálním kámošům zařadili westa Kubík (Yacob Blataj) a belgický ovčák tervueren Ferpík (Fair Play z Kovárny).
Jako téměř každý můj virtuální kámoš i oni mají svůj web-deník, s kterým jim panička pomáhá. A mají ho nadmíru povedený. Kubík je také z CHS Blataj, třeba je to můj další příbuzný (mám jich opravdu HODNĚ), musím zapátrat v rodokmenu.
K jejich aktivitám patří agility, čili mé zpřízněné duše.
Co dál dodat? No jistě že odkaz! ↓


Modlitba psa

18. června 2007 v 20:12 | Arčík |  Ostatní pejskoviny
Tuto krásnou modlitbu jsme našli na Davidových stránkách o pejscích. :kvietok:
Jednej se mnou laskavě, můj milovaný pane,
žádné srdce na světě není vděčnější za laskavost
než moje milující srdce.

Nesnaž se zlomit mou duši násilím,
já bych mezi ranami lízal tvé ruce.
Tvá trpělivost a porozumění mne rychleji
naučí dělat věci, které si přeješ.

Mluv se mnou často.
Tvůj hlas je pro mne nejsladší hudba na světě,
jak musíš vědět z divokého mávání mého ocasu,
když zaslechnu Tvoje kroky.

Když je chladno a mokro,
prosím, nech mne uvnitř,
protože já jsem zdomácnělé zvíře, které už není zvyklé na drsné podmínky.

A já nežádám větší výsadu než čest
sedět u Tvých nohou u rodinného krbu.
I kdybys neměl žádný domov,
raději bych Tě následoval přes led a sníh,
než odpočíval na nejměkčím polštáři
v nejteplejším domově na světě,
protože jsi můj Bůh a já Tě oddaně miluji.

Udržuj mou misku stále plnou čerstvé vody, protože já Ti nemohu říci,
že trpím žízní. Krm mne kvalitním jídlem, abych byl pořád zdravý, abych mohl dovádět, hrát si a plnit Tvé příkazy,
chodit vedle Tebe a být připravený a schopný chránit Tě svým životem,
kdybys byl v ohrožení.

A milovaný pane, až přijde čas, kdy už nebudu zdravý a nebudu mít radost ze života, nedávej mne od sebe pryč.
Raději mne drž jemně ve svých rukou
a dopřej mi milosrdný věčný odpočinek
a já odejdu s myšlenkou, že můj osud byl
nejbezpečnější v Tvých rukách.

Návštěva u Battyho

14. června 2007 v 21:36 Rok 2007
10.6.2007, vypráví: Arčík

Prázdniny za dveřmi, horko sice, že by psa nevyhnal, to se mi moc nelíbí, ale vody dost a dlaždiček taky.
V neděli jsme byli s paničkama navštívit Battyho! Byl jsem u něj poprvé a hlavně jsme se viděli po strááášně dlouhé době, proto jsem se moc moc těšil. Když jsme přijeli, Batty byl samozřejmě u dveří první. Docela mu závidím, páč má opravdu velkej bejvák. Ale těch starostí! Představte si, že má zahradu jak kráva a o celou se musí starat sám! To já bych mu pomoh, natodrata! Víte, on Batty je mírnější povahy, než já. Proto mi stačí jeden víkend aby mi to na chalupách nespadlo z vedení, ale to Batty musí makat 24 hodin denně. A protože má zahradu hned za dveřma, panička ho často trénuje. To mě by se nelíbilo, být tak často poslušný.. I když co neudělat, pro odměnu.

Westík říční

12. června 2007 v 20:57 | Arčík |  V.I.P. fota-nezařazeno
Představujeme vám nový, zcela unikátní druh westíka.
WESTÍK ŘÍČNÍ (Nebo rybníkvý-jak chcete :D )
Tento westík se vyznačuje pobytem hlavně u vody, nejlépe menších rybníčků. Není vůbec nákladný, protože hlavně stojí, rozhlíží se, jestli nejde nějaký ten vrah, nebo zloděj. A když jo, začne štěkat.
Westík říční zepředu ↓
A čím se takový westík živí? Hlavně rostlinnými produkty. ↓
A vodou ↓
No nekupte to! Jen do vyprodání zásob.

Sekačka

8. června 2007 v 15:48 | Arčík |  Co nemám rád
Takže jako první věc, kterou nesnáším, je sekačka. Sekačka je podivná věc, která na vás nejdřív útočí, vy ji začnete zneškodňovat, ona se naštve, začne řvát a z nervozity začne požírat trávu.
Než jsem přišel na to, JAK ji vlastně zneškodnit, málem jsem přišel o psí život. Ona totiž když jezdí, tak je strašně nemotorná a proto jí panička pomáhá. Nevím proč najednou není na mojí straně a radši před tím neuteče. Takže je tady šance, že vás nejen přejede, nebo si v vás v záchvatu zuřivé nervozity splete s trávou, ale také vás může panička zašlápnout, což je v případě těch mých pravdepodobnější. :dole:
Strategie: Takže jestliže si, milí pejskové, stále nevíte se sekačkou rady, poradím vám, jak na ní. Ona má na jedné straně takové vyčnívající cosi. A zjistil jsem, že když ji do tohoto místa kousnu, tak paničky začnou křičet a odhánět mě. Říkají vždycky abych ji nekousal, že to ulomím. Z toho jsem pochopil, že je to nejspíš její slabé místo. Takže páčka=útooook!
A ještě praktická ukázka ↓
↑ Zaměřit cíl. ↑
↑ Provázek-těsně vedle. ↑
↑ A teď už jen pořádně westíkovsky skousnout! ↑

Víkend v Bílsku (pátek-neděle, 1.6.-3.6.)

4. června 2007 v 16:36
Ahojá.
Tak už jsem zpět z Bílska, to je jasné, když je pondělí mno..
Jinak tedy jako vždy to bylo super, prohnal jsem slípky, kočičky, sekačku,..
No vidíte, teď mě napadá, že jsem vám ještě neříkal nic o tom, jak zápasím se sekačkou. Ale to už si plánuji jako samostatný článek do kapitolky co (koho) nemám rád.
Potom to bude také článek o česání, oblíkání atd. atd. to už se ale nechte překvapit. Jak tak koukám na archív, už máme zase novou složku Červen 2007 (June 2007) a v květnu jsme opět nepřekonali vysněný rekord v počtu článků. A o prázdninách to určitě nedoženeme...Ale v září..to bude!
Jinak jsme tedy hodně fotili.
Nejdřív jsme tedy sekali trávu. Ty nejlepší fotky si nechávám do samostatných článků, čili vám sem nehodím všechny, pouze výběr, ty ostatní budou samostatně. :)
Takže začínáme :) ↓
↑ Takže tady se na ni vrhám. :) ↑ ..respektive ona na mě..smajlík
↑ Za tu kličku jí vždycky chytnu..určitě je to její slabé místo. ↑
No po sekání jsem se pěkně vyválel v posekané trávě. Pokud chcete vidět, jak vypadá zelený westík, tak to zkuste. S chutí do toho, půl je hotovo. A že vím, o čem mluvim. smajlík Ještě jsem do toho byl mokrý, takže měla panička vééélikou radost, když mě uviděla. smajlík
Vzala starý (slávistický) ručník a začla mě utírat. Já jsem jí pomáhal a pak jsem se ještě utřel pořádně, jak to umíme jen my pejsci, do gauče. smajlík

Jen v rychlosti

1. června 2007 v 16:08 | Arčík
Jen tak v rychlosti písáme s paničkou, protože velká panička nám nakázala balit a my už to máme hotový.
Takže se nudíme, tak vám píšeme. Za chvíli (až se hlavní panička vrátí z práce) pojedeme do Bilska. Moc moc moc se těším, protože tentokrát se mnou pojedou i všechny moje paničky. Bereme foťák, takže konečně přibudou nové fotky, nějak jsme to poslední dobou šidili.. Tak to je asi vše, za chvíli budem muset končit.
PS: Ještě jsme se s paničkou z nudy fotili
↑ to nadšení..
Tak to je vše. Jak se vám líbíme? :)
Už musíme pádit, tak ahoj, haf! :)