LVT Litoměřice

28. července 2007 v 21:49 |  Rok 2007
vypráví: Arčík, fotoalbum: LVT Litoměřice 2007

Tak jsem se vrátil domů, po dlouhém cestování. To bylo pořád něco. Než jsme odjeli směr Litoměřice, jeli jsme o víkendu za Battikem do Družce, abychom se domluvili, jaké hračky, kosti, obojky, vodítka si vezmeme sebou, abychom na nic důležitého nezapomněli. Paničky se musely dohodnout na cestě. Moje panička odmítla jet sama, a když už, tak po dálnici-ale neměla dálniční známku. Nakonec jsme se dohodli, že pojedou naše paničky za Battikovýma, protože znaly cestu mimo dálnici. Prostě a jednoduše: příprav bylo hodně, byly velké, dlouhé a složité.
↑ Tašku už jsem si vybral :) ↑
Nakonec jsme dojeli dobře, jen bylo po cestě příšerné horko.
Jakmile jsme dojeli, šli jsme se zapsat. Jsme samozřejmě v agility týmu, u cvičitelky Evy, v pokročilých. Cvičili jsme dvakrát denně, ráno a večer, kdy nebylo takové horko. Třetí den jsme byli celkově vyčerpáni. To víte-vždycky jsme chodili na agi jednou za týden, na hodinu, a teď to bylo každý den dvakrát. Ještě to horko zezačátku (také jsme zažili asi třikrát příšerný vítr, že nám málem uletěl stan, a bouřku), super pejsci, a že jich bylo hodně! :) Mám takových kamarádů, že už se opravdu nemůžu dočkat příštího roku. Hned první den jsem však měl odstrašující zážitek:


Příhoda s Maxem
Panička mě uvázala ke stromu, kde bylo omotané dlouhé vodítko. Zatímco paničky stavěly stan, já šmejdil kolem. Najednou jsem zahlédl zajímavého pejska, rozeběhnul jsem se k němu, ale on se na mě okamžitě a bez varování vrhnul, a povedlo se mu mě chytit za krk. Páni, já tak, ale TAK strašně křičel, to si nedovedete představit.smajlík Paničky hned přiběhly, Max byl také odchycen, ale já byl ještě dlouho k neutišení. Nic se mi nestalo, zezačátku nebylo nic vidět, žádna krev, nic. Po pár dnech se mi objevily strupy, které (jak tvrdila Kačka-dcera Evy) se musely sloupnout. Měl jsem to docela ošklivé, ale už se to zahojilo. Vzpomínka na Maxika v podobě jizev mi ale asi zůstane. Ale byla to pro mne nová zkušenost. Teď už si snad dám větší pozor.. Maxík měl ale trauma z dětství, kdy byl uvázaný a napadl ho pes. Proto když je teď uvázaný, rovnou pejsky napadá a na nic nečeká.
Když jsme byli u vody, poválel Max i Battyho, ale Battik má chlupy jako brnění (je to šeltie), takže se mu nic nestalo. Jak řekla panička: ,,Battikovci musejí mít každou kravinu, kterou máme my.."
↑ Je pravda, že tady mu to sluší, ale podívejte na tu tlamu! Vždyť mě mohl vdechnout!!
V táboře bylo hodně pejsků. Byla tam samozřejmě moje parta hic (Batty, Terrinka-ta jen na první týden..), Eva s Kačkou, s Daiky a Dixi.

Po většinu dní bylo teplo, přímo nesnesitelné vedro, proto jsme chodili k řece Ohři. Batty neuměl plavat. Proto se to teprve za pomoci paničky a piškotků učil až tam. A-pro piškoty skousnul i tu vodu.. Vedra ale vystřídala také pěkná průtrž mračen..  

První středu jsme jeli na výlet do Terezína. Moje velká panička a panička Terrinky tam jít nechtěly, proto naší partu hic (jak pojmenovala panička mě, Battika a Terry) hlídaly venku a paničky od Battyho a moje mladší panička se šly podívat dovnitř do pevnosti. Logicky nebyly nijak nadšené, ale vidět by se to asi mělo.. V Terezíně jsme zašli ještě na zmrzlinu a do zverimexu, kde jsme koupili poslední uvazovací kolík. Další měly přijít až v pondělí.

Další dny jsme cvičili, koupali se, odpočívali. O víkendu odjela Eva s Oldou a s Baddym (Belgický Ovčák Malinois) do Ostravy na Mistrovství republiky. Pro Oldu i pro Baddyho nová zkušenost-byli sice až 37., ale aspoň nebyli poslední-nějak moc to neprožívaj.
Jakmile se přehoupl druhý týden,lekli jsme se, jak rychle to utíká.. V pondělí jsme zase jeli pro ten kolík, ale nakonec ho nedostali. Tak jsme si alespoň udělali prima vycházku. Šli jsme dokonce i s Maxem! Drželi nás od sebe daleko a na vodítku, tak jsem se ho snažil ignorovat, ale pořád jsem byl ve střehu.Já bych mu teď už ukázal, jak se takový westa pere!
Navečer jsme se šli s Battikem vyvenčit. Batty měl průjem. Já ne, ale Batty hodně. Dostal od Evy živočišné uhlí, ale vzápětí ho vyzvracel. A takhle několikrát. Jeho paničky a ta moje velká s ním jely na veterinární kliniku. Já byl mezitím na agi jen s paničkou a s Evou. Nikdo tam nebyl, jen my, tak jsme se trošičku flákali, ale odpočinek jsme si zasloužili.
Po hodině nám volali, že je Batty na kapačkách! Bál jsem se o něho. Když přijeli, nevypadal vůbec dobře. Ten den měli jet na kapačku ještě jednou. Pak celé odpoledne prospal.

Každým dnem mu bylo lépe. V úterý už vstal, vrtěl ocáskem a ve čtvrtek už štěkal dokonce i na Daiky, která hárala. Čili Batty se uzdravil, naštěstí, rychle. Ale do konce tábora už neběhal. Proto si Nikča půjčovala Badyho a moje panička Maxe!! Já totiž taky zvracel, proto mě paničky vzaly s Battym k doktorovi taky, dostal jsem injekci na posílení imunity a jeden den jsem měl volno.
Když běhala s Maxem, cítil jsem to jako zradu. Ale měl jsem o ní strach. I když on je na lidi opravdu moc hodný..pche. Nikdo mi nevymluví, že je to vrah!
Jenže je rychlejší brácha blesku takže ho panička vůbec nestíhala. Říkala Eva, že je velký rozdíl, jestli vedete malého, nebo velkého psa. Musíte se naučit jiný způsob vedení.
Každopádně Nikča vedla Badyho. On je strašně natěšený a málo soustředěný. Takže Nikču v nečekaném okamžiku z natěšení po míčku kousnul. Musela na šití- má dva stehy. Ale tekla jí krev, viselo jí z toho maso a ona se příšerně smála.. Je to cvok.
Bady teď musí na vzteklinu. Ale byla to náhoda, ne účel, ale tak stalo se, všichni žijeme. :)

Na závěr?
Dovolená super: Já pokousaný od Maxe, panička rozseklou nohu o překážku (je slepá, ani neviděla že ji tekla krev, až Eva si toho všimla jak kape), starší panička..-říkejme tomu zažívací potíže, Nikča pokousaná od Badyho, Batty zánět žaludku a střev a Lenka permanentně zakopávala o šňůry od stanů. Ale bylo to fajn, líbilo se nám to nadmíru hodně a příští rok jedeme zas. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Archie Archie | 28. července 2007 v 22:53 | Reagovat

rychle som si kouknul fotky a idem spat tak precitam si to zajtra, dnes som bol aj ja na agility tak som hodne unaveny

2 Archie Archie | Web | 29. července 2007 v 20:38 | Reagovat

jj, dobreeee....aj ja by som siel....ty fotecky sou perfektni uz se tusim na dalsi

3 Terry Terry | 30. července 2007 v 11:50 | Reagovat

Jaký Vřískot 4, to jsem se urazila. To bráním své území a musím přece ukázat, jak strašlivý jsem pes.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.