Listopad 2007

První ,,vánoční" článeček

30. listopadu 2007 v 22:55
Ahojky :)
Je zase pátek, zase docela pozdě, zase se blíží konec roku, zase Vánoce, zase sedíme s paničkou u počítače i když můžeme dávno spát. Ale máme zase náladu vám něco napsat. Tedy hlavně já. Ona je tu od tlumočení. Z tolika ,,zase" bychom mohli mít ,,dežaví", ale ono se to opakuje doopravdy. Utíká to strašlivě rychle. Ne, že bychom tady chtěli navodit nějakou depresivní náladu, to vůbec. Ono tam pár těch pozitiv bude. Třeba že dostanu zase určitě hodně dárečků, protože jsem byl hodný a v tomto roce velice úspěšný co se agilit týče, tedy když to omezím v těch začátečnících.
Na agility jsem zajel záměrně. Jak jistě víte, vyšlo další číslo Psích sportů a na titulní straně je Adéla Králová se svojí sheltičkou Baby. Naše 14-ti letá mistrině světa v kategorii small agility. Je to neuvěřitelné, co dokázala a moc moc jí za to obdivuje nejen moje panička, která je zhruba ve stejném věku. smajlík Už dřív jsme viděli záznam z jejího vítězného běhu, ale věřte, že to stojí zato. Takže se koukněte hned. :) ↓
Prostě nádhera, jako by Bejbu měla na provázku, že? Úžasná souhra. Moc hezké. :) Představte si, kolik Bejba dostane jistě dárečků za takový úspěch, kam se hrabu.
Další pozitiva Vánoc? Budou nové fotky, nové články, tak snad sem zase někdo přijde..

Vyléčení

27. listopadu 2007 v 17:23
Ahojky
Tak už jsem téměř zdravý, už tolik nekašlu, jen občas kýchnu. To víte, je to dlouhá nemoc, zvlášť u pejsků, že? :) Nějak moc nepíšu, ale z jediného důvodu, že se u nás nějak neděje nic zajímavého.
Kromě toho, že jsem byl nemocný, což jsem vám ale napsal, se nic opravdu neděje. To je hrozný, takový stereotyp. =D
No, ale jen co to řeknu, tak nám volá Eva. Prý se jí potloukla babička, spadla asi ze schodů, strhli ji psi..No, takže nepojedem na cvičák, což je mi moc moc líto. Angel je v Thajsku na dovolené a Terrinka hárá, takže to vlastně neni moc stereotypní, mno. Jinak tímto ti to Terrinko i sděluji, aby ti to nebylo líto.Kdyžtak dej vědět sem do komentářů, jinak bych ti napsal ještě maila, abys byla v obraze. :)
A ještě něco. Včera jsem měl šok, protože se mi nešlo sem přihlásit. Upozornila mě na to Terrinka, že se jí nezobrazuje moje stránka a co se děje, jestli jsem něco nezměnil. No, ale chyba je zase na straně blog.cz. Víte, už mě to docela štve, protože to je věčně něco, co jim nejde, je to pomalý, věčně čekáte až se vám stránka načte a místo toho se vám zase jen zobrazí ,,Stránku nelze zobrazit"... To bych se vzteky pominul!
Každopádně mějte trpělivost, zkoušejte to po nějakých intervalech,. ale rozhodně není chyba na vaší, ale ani na mojí straně. To jen pro upřesnění.
Tak zatím by to bylo všechno, budu se snažit přidat ještě nějaké neutrální věci, když už mám tak stereotypní život..

Nemoc

23. listopadu 2007 v 7:32
Ahojky
Tak jsem se sem zase jednou dostal a chtěl jsem napsat nějaký ten normálnější článek a najednou se mi udělalo strašně špatně. Tak jsem to tady zase zavřel a šel jsem si lehnout. Odpoledne se mnou šla panička na procházku a jelikož jsem kašlal a dávil se pořád, všichni znervózněli.
Nejdřív si mysleli, že mám kus kosti zapíchnuté v krku, ale to byl omyl, ja jsem jim pořád říkal, ze mě v krku bolí a pálí a že se mi špatně dýchá ale oni byli všichni jak hluchý.. To je strašný, už by se lidi mohli konečně naučit naší jednoduchou psí řeč, takhle už to dál nepůjde...
No, a večer kolem půl desáté jsem se těšil, že jdeme tradičně zase na procházku ale oni me odvezli k veterináři!! Byla tam paní doktorka, která ošetřovala Akima. :) A její diagnóza zněla, že mám zduřené uzliny a mám prostě kašel. Druhý den jsem už začal i vykašlávat hleny, a to trvá doteď. řeknu vám, že to neni vůbec nic příjemného. Terrinka měla kašel minulý týden, a já nebudu moct tuhle neděli na cvičák. :( Ven můžu jen na krátké procházky a ve svetru a pořád kašlu. Takže hlavně odpočívám, a řeknu paničce, aby sem ještě něco přidala o víkendu, zase jsme vás poslední dobou šidili. Tak se mějte, a dávejte na sebe pozor, ať taky něco nechytíte!
Haf

Paní, neseme vám psaní

22. listopadu 2007 v 6:03 | Arčík
Ať žijou mailové přeposílačky. =D

Který pes je ze sádry?

21. listopadu 2007 v 10:01 | Arčík
Co myslíte? :)

Amálka

21. listopadu 2007 v 7:03 | Arčík
Mojí další virtuální kamarádkou je Amálka.
Níže najdete její ikonku, odkud se dostanete na její moc moc krásné stránkečky. :) Amálka je yorkšírský terrér, jsou jí tři roky a bydlí v Třebenicích.
Jsme si hodně podobní. Má ráda les, ráda si hraje, má hodně energie, nemá ráda koupání a vyčesávání, zdrhá z vany, to já taky, :) a ráda spinká s páníkama v posteli. Prostě pejsek jak má být. :)


PSI, PEJSCI a jejich pánové

19. listopadu 2007 v 19:27 | Arčík
Nevím už kdy to bylo, asi hodně dávno, ale psal jsem vám, že za první závody jsme s paničkou dostali od starší paničky takovou knížečku s citáty o pejskách a jejich pánech. Sliboval jsem tenkrát, že ty nejlepší z nich vyberu a dám vám je sem. :)
↑ Takhle knížečka vypadá a tady už máte výběr z ní:
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím více si vážím svého psa!
Jediný způsob, jak si získat za peníze lásku, je koupit si psa.
Nechceš-li se cítit sám, ožeň se. Nechceš-li se cítit smutný, opij se. Nechceš-li být nikdy zrazen- pořiď si psa.
Člověk si vybere psa, ale pánem je ten, koho si vynere pes.
Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností. (Lord Byron)
Ať byl jeho pes vycvičený nebo ne, vždy byl na úrovni. (Carol Lea Benjamin)
Každé lidské dítě se musí učit poznávat vesmír znova. Každé štěně nese v sobě celý vesmír. Lidé zvěčňují svou moudrost-ukládají ji v muzeích, knihovnách, odborníci se jí učí. Psí moudrost je v jejich krvi a kostech. (Donald McCaig)
Psi nejsou téměř lidé a neznám větší urážku psí rasy, než ji takto popsat. (John Holmes)
Pes je zřídka úspěšný při pozdvihování člověka na vlastní úroveň bystrosti, ale člověk často stáhne psa dolů, na svou vlastní úroveň. (James Thurber)
Pes, ponechaný o samotě v uzavřené místnosti, vyje tím hlasitěji, čím více sousedů je v dané chvíli na doslech.
Pes ruší ze spánku pouze ty sousedy, kteří jsou schopni a ochotni pustit se svámi do fyzické potyčky.
Váš pes je v očích sousedů chudáček, který musí žít s takovým pitomcem jako jste vy.
Nemáte-li sousedy, bude pes, ponechaný o samotě v uzavřené místnosti, systematicky demolovat zařízení bytu.
Především k pěkné procházce podle psí představy rozhodně nepatří vodítko.
Pes naučí vaše dítě věrnosti, vytrvalosti a třikrát se zatočit před usnutím. (Robert Benchley)
Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.
Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat. (Dr. Tom Cat)
Na světě se můžete spolehnout jen na tři věci: na sebe, na vítání svého psa a na smrt. Jinak už na nic.

Špioni

8. listopadu 2007 v 20:38 | Arčík |  Ostatní pejskoviny
Další várka ze zásoby pejskovin, tentokrát jsou to zvířecí špioni. Opravdu zamaskovaní k nepoznání. Uznejte sami. :) ↓

Hloubětínský drak II.

3. listopadu 2007 v 19:18 Rok 2007
28.10.2007, vypráví: Arčík, fotoalbum: Hloubětínský drak II

V neděli jsem se zůčastnil spolu s Terrinkou, Angelem a Battym závodů v Kyjích. Bylo to tak zvané ,,druhé vydání" Hloubětínského draka, konaného v září.
Tento měl ale několik odlišností. První, která nás překvapila za okny hned po ránu, byla mlha. Bylo vidět zhruba na dva metry před sebe a to si ještě fandím. Mlha ale naštěstí kolem deváté hodiny opadla a my měli nádherné počasí. Rozhodně jsme si ho zasloužili oproti tomu, co bylo v září. Další vyjímkou bylo, že už jsem konečně dostal svůj výkonostní průkaz. Terrinka ho má taky, my máme číslo 0432/07 a Terry 0433/07 takže to máme akorát za sebou, alespoň třeba každému dojde, že patříme k sobě. :) Angel ještě nemá průkaz, protože to byly jeho první závody a Batty měl za úkol nechat se ještě přeměřit, takže průkaz také nemá.
Ale rovnou k závodům. Agel měl svůj první běh, který zaběhl na VD (velmi dobré). Nojo, je v kondici, tak co by ne. Je to šampion-je chovný, má vlohy k pasení a už se máme o hodně radši než dřív. Rád mu zabořím čumáček do jeho huňatých chlupů. =D

Omluva

2. listopadu 2007 v 22:26
Omlouvám paničku, že už dneska nenapíše ten článek o nedělních závodech, ale není jí nějak dobře. Už jde spát a napíše ho zítra, slibuju. :)
Zatím si můžete poslechnout nádhernou písničku ,,How to save a life", kterou panička už dlouho hledala v klavírní podobě a až u Natky tuto nádhernou, romantickou skladbu našla. Snad ti, Natko, nebude vadit, že si jí sem dáme také, ale bude to jen k tomuhle článku , součást omluvy. :)
Krásnou dobrou noc všem.Co připravuji na zimu

1. listopadu 2007 v 21:02
Ahoj.
Dlouho jsem nenapsal, to je sice pravda, zato jsem byl velice aktivní.
Mám několik plánu a novinek. Začneme novinkama:
V neděli jsme byli na dalších závodech, na ,,Hloubětínském draku"-říjnové vydání. :) Konečně jsem byl úspěšnější než doposud, ale to vám ještě nepovím, to až zítra, kdy o tom napíšu článek. Panička měla perný týden, proto nic nestíhala. Ještě bude zítřek perný-držte jí palce na písemku z biologie a chemie. Ale konec reklamy.