Únor 2008

Pořád s námi

26. února 2008 v 16:54 Rok 2008
28.2.2008, vypráví: Arčík

Dodržíme tady za Žulíčka pietu. Máme tu zapálenou svíčku, teď už je mu dobře.
Bude se nám moc moc stýskat asi hodně dlouho, byl to náš Žulík, ten všemi oblíbený vesnický dobrák. Všechny děti z okolí ho milovaly, nikdy by neublížil ani mouše. Ale než aby se trápil, je mu teď skvěle. Měl jsem ho moc moc rád, a proto sem dávám tuhle vzpomínku, aby věděl, že na něj nezapomeneme. Nikdy. A já vím, že Žulík bude pořád s námi. Stejně jako Akim. A někdo na toho malého nezbedu musí tam nahoře dohlídnout, no ne? :)
Teď už skotačí na duhovém mostě:

Jarní prázdniny

26. února 2008 v 10:33
Zdravím
Tak jak se máte? Jak víte, panička má teď jarní prázdniny. Jsme tedy spolu doma, ale včera měla teplotu, to aby neměla ty prázdniny tak nudný.. Prý je jí teď už líp, tak snad půjdeme dneska cvičit. Alespoň na chvilku, vždyt jsem to Terrince slíbil, že se vyřádíme, no ne?
Zítra jsme chtěli jet ještě do Hostouně. Musíme tam jet, chci vidět Žulíka. Víte, on měl před několika lety boreliózu, a následně hodně ztloustnul po práščích, co musel brát. Takže od té doby nemůže na nohy.. Někdy je to lepší, někdy horší, ale teď to vypadalo dost špatně.Teď je mu prý po injekci a antibiotikách líp, ale uvidíme jak se to bude vyvíjet. Ale chci ho vidět..
Ale změníme téma. Ayste věděli, tak mě paničky zase vykoupaly!Byl jsem sice trochu jako Skotský terrier, ale komu to vadí? Jak jsme byli na chalupě, tak jsem to nějak neodhadl s blátem a takovýma věcičkama.Mno a kromě toho, že jsem otrimovaný, tak jsem taky vykoupaný a vypadám po dlouhé době zase jako westík. Hehe.
Už nevím, co bych vám ještě mohl sdělit? Aktuální je jen to, že jsem se vás ptal v tomto článku, jestli už sem chcete dát jarní design. Venku je totiž moc hezky, tak mi přijde divné mít to tady takhle studené.. Scotty si to myslí taky, ale ještě počkám, jestli se někdo ještě vyjádří.Jelikož jsme doma, tak přidáme snad více článků, mám tu ještě dva kamarády, kterým musím udělat reklamu, a dokonce je znám osobně. :) Uvidíte. :)
Je někdo z vás v klubu agility?? My od nového roku ano, a kromě levnějších závodů mi dochází přímo domů Psí sporty.Je to náš oblíbený časopis, když ho panička naposled četla v tramvaji, málem zapomněla vystoupit.Jsem si vůbec neuvědomil, že tento časopis oslavil už roční narozeniny. Strašně to letí. A co je v prvním čísle druhého ročníku nejzajímavějšího? Nás určitě zaujal článek o Bully whippetech, rozhovor s agiliťáckým rozhodčím Bernem Hüppem a v neposlední řadě strana 82. Ti, kdo jste byli s náma v létě na LVT Litoměřice, by si měli tuhle strau pořádně prohlédnout. Nepřipomíná vám ten spodní obrázek nějaké známe místo a známou paní?? ...to jen tak pro zajímavost.
Tak haf

Koňský den

24. února 2008 v 19:10 Rok 2008
23.2.2008, vypráví: Arčík

Celý víkend jsem byl v Bílsku. Zase tam teď na jaře začnu jezdit, hlavně tedy s paničkou a pánem, moje dvě paničky tam ještě nejezděj, prý je jim zima.. Kdyby běhaly jako já, zima by nebyla..
Ony ale byly v sobotu v Brně. V úterý mi Terča štěkala, že tam jede taky. Blanky dcera jezdí na koních a v Brně se konaly parkurové závody.
S koňma máme vlastně hodně společného. Ještě víc, než jsem si myslel. Jsem si vzpomněl, že vlastně jen díky koníkům jsou agility.Jak jistě všichni víme, vznikly z původních koňských parkurových závodů. A jelikož ten celý brněnský závod organizovala Blanky dcera, a ona ví, že je Terrinka šampionka, zařadila do programu i ukázku našich agilit. Sice Terrinka neběhala, běhali psíci z kynologického klubu v Brně, ale stejně je to hezký nápad, protože je to celé propojené.

Strávili tam celý den. Večer mi ještě tajně Terry štěkala, že je na Blanku moc navrčená. Luboš jim to prý chtěl domluvit, aby ukázaly brněnské konkurenci, co umíme na parkuru my, Pražáci.Ale Blance se do toho nechtělo a Terka se prý těšila, že si zaběhne alespoň jeden parkur a ono nic. Tak Terry nebuď na paničku navrčená, v úterý si to vynahradíme. ;)
Já budu celý týden s mojí nejmladší paničkou doma, protože ona má jarní prázdniny a nikam asi nepojede. Možná budeme nějakou dobu v Hostouni, to bych rád, zase za Žulíkem. S Ťapkou o víkendu nic moc nebylo, protože hárá, mno..

Wendulka

24. února 2008 v 9:37 | Arčík
Wendulka, to je dubble W. Protože je to Westička Wendulka. :)) Je to moc hezká psí slečna. Narodila se 28.5.2005, takže je přesně o dva měsíce mladší než já. :) (Narodil jsem se 28.3.2005)
Věnuje se agilitám, dog-dancingu a poslušnosti. Škoda, že je ze Slovenska, je to tedy trochu daleko, mno. Ale nevadí alespoň, že jsme vituálními kamarády. :) A odkaz?

Obrázok

Maxík

24. února 2008 v 9:12 | Arčík
Maxík je krásný Yorkšírský terrier. :) Narodil se 4.6.2004 v Sedlčanch, tam mají ty dobré hermelíny. :)) Nevím jak vy, ale já mám moc rád různé sýry.. No, to je jedno.
Nemá rád děti. To také oceňuji, protože já je taky nemusím. Trauma ze štěněcích let..
No, ale teď už šup na jeho stránečky, které najdete

Tady


Friends

17. února 2008 v 19:18 Ze života
I'll beeeee there for youuuuuuuuuuu..


Jak šel čas

17. února 2008 v 18:45 Ze života
Prezentace fotek 2005-2008


Zvířecí ksichty

15. února 2008 v 19:04 | Arčík
Tak nám zase na mail přišly nějaké ty vtipné pejskoviny, se kterými se opravdu musíme podělit. :)

Volný trénink

10. února 2008 v 21:26 | Arčík
Nojo, nelze napsat dvakrát za měsíc stejný titulek článku, blog.cz to nepovoluje, tak tedy volný trénink. Volný byl, víkendy na cvičáku jsou přece jen lepší, sice bez trenérky, ale zase tam skoro nikdo není. I když to záleží i na dalších prvcích, jako je třeba počasí atd..
Zase jsme byli samozřejmě s Terrinkou, Blankou a tentokrát se na nás přijel podívat i Terrinčin tatínek Luboš.Jo, správně, to je ten, co nás krmil koláčkama v létě u Blanky na chatě. :)) Mám ho rád.
Terrinka dnes ukázala nejen své agiliťácké kvality, ale i svoji bojovnou stránku. Zase se tam vrhla na dvě fenečky a to přísahám, že dneska jsem si jich vůbec nevšímal! Tak nevím, snad nějaké nevyřízené účty z minulosti??Fakt nevím, snad k tomu Terry sama něco řekne v komentářích.
Panička vzala sebou i foťák, abyste se mohli zase jednou pokochat,ale vzpomněla si na něj až ke konci našeho tréninku. Tak druhá panička natočila video, kde běžíme, které uvidíte tady. Odpoledne mi psal Scotty, že prý běháme moc na ruku? No, je to tam u toho videa v komentářích, tak jsem to tam objasnil.
Odpoledne jsem přišel domů, malá panička šla někam ven a mě ty starší popadly, a začaly...hádejte co! Trimovat! Už zase! Já chápu, že to vypadá hrozně, když jsem zarostlý..a ony mě trimují často, protože alespoň vypadám pořád tak nějak ,,upraveně" a hlavně je to náročnější, trimovat tolik chlupů, narostlých po třech měsících.. Nemám je rád, to se tady snažím říct.
Tak to je asi všechno, z dnešních zápisků. Užívejte života. Už začíná být venku hezky, i když se prý má zase ochladit a teplo zase až o víkendu, ale lepší někdy, než vůbec, no ne? :)
Tady ještě moje ,,agility photo". ↓
↑ Ve slalomu.
↑ A ještě ze předu. Bíloskvoucí ÁÁÁrčík

Nedělní trénink

10. února 2008 v 17:02 Agility
Zima 2008, trénink, přeučování áčka


Charlie a Orka

9. února 2008 v 20:56 | Arčík
Mám tu další dva virtuální kamarády. Jsou ze Slovenska, takže opět mezinárodně. :)
Orka:
Tak to je fenka, kříženka plemen Bernský Salašnický pes a Slovenský Čuvač. Slovenského Čuvače jsem teda ještě nikdy nepotkal, ale řekněme, že je to pes podobný právě Orce. :) Narodila se 2.2.2006, takže jí tímto dodatečně přeji vše nej k druhým narozeninám. :)
Charlie:
Tak to je psík Yorkšírského Terriera bez PP. Jo, tak tohle plemeno už znám. :) Nemá rád veterináře a kadeřníky. Tak to tě plně chápu, Charlie.. Váží asi 2 kila, u nás westíků bys byl označen za anorektika, ale jinak máš bezva postavu. :) Narodil se 10.2.2006, čímž i jemu přeji vše nej k narozkám. :)


Livigno

8. února 2008 v 16:26 Rok 2008
29.1. - 2.2.2008, vypráví: Arčík, fotoalbum: Livigno 2008

Minulý týden byly moje paničky na horáh s Battikovýma paničkama. Jely do Itálie, do Livigna. Vyrážely v úterý večer z Kladna. Přes noc se jelo autobusem (taková ta věc, co plive a polyká naše páníky) přes Německo, Rakousko, Švýcarsko.
Ve středu ráno byli všichni na místě, převlíkli se a vyrazili na lyže. Lyže. Víte někdo co jsou to ty lyže? Jednou jsem to viděl v televizi. Taková dvě prkna, na kterých se stojí a jede se dolů po svahu, ale musí tam být sníh.. Zajímavé to výmysly. Dokonce jsem slyšel, že lyžují i pejsci!! Akorát stojí dvěma nohama za sebou na jedné lyži, fakt drsná realita, 21.století, kde jsou časy, kdy psi žili v lese a lovili divou zvěř jakožto potravu pro celou smečku...no, to jsem se trochu zbloudile zamyslel.. :)