Duben 2008

Cipískův pohár

29. dubna 2008 v 15:59 Rok 2008
26.4.2008, vypráví: Arčík

Včera se konal náš první míting v Bílsku, u nás na chalupě. Po velmi zdlouhavé a náročné cestě dorazili i opozdilci Battikovci, kteří se tak nějak ztratili, ale nějak kolem půl sedmé jsme byli všichni na místě. Následovala prohlídka nových překážek, které jsme tuto neděli zdárně dokončili (uf, bylo to náááročné), každopádně jsou hotové. :)
Podle reakcí ostatních štěkajících usuzuji, že se jim překážky opravdu líbily. :) Za což jsem moc rád, že práce nepřišla (a snad ani nepřijde) na zmar.
Po vydatné večeři si naši páníci (tedy hlavně převažovaly paničky.. :D) povídali dlouho do noci. Byl jsem zaprvé dost nervózní z odpoledne, kdy mi panička říkala, že Angel, Terrinka i Batty vážně přijedou a oni pořád nejeli, potom ze značkování po příjezdu Angela a Battyho, ale taky z bitky mezi Angelem a Battym.. A korunkou bylo, že jsme šli spát o půlnoci a ráno v šest vstávali na závody do Jíčína. MNĚ tedy šest hodin spánku rozhodně nestačí!

Výkonostní průkaz

21. dubna 2008 v 10:50
Zdravím všechny.
Přípravy jsou v plném proudu a já si střádám informace abych to na vás pak všechno mohl vyštěknout najednou.Takže dnes si povíme něco od tématu a to o výkonostním průkazu.
Tato knížečka je sice malá, ale její význam je obrovský. Tedy hlavě co se agilitáků týče. Myslím, že její význam si víc berou páníci, než my, ale najdou se i mezi námi psy takoví, kterým na kariéře záleží.
Zní to jako klišé, ale já běhám jen pro zábavu! Nezáleží mi na slávě.Ne, dobře, uznávám, že je příjemné vědět, že jste v něčem výborní. Komu by se to nelíbilo. Ale ty začátky.. Každý začátek je těžký, říká se, ale myslím, že v agility je to dvojnásob. Jsou jen některé vyjímky (ano, Battiku!), které mají snadné úspěchy, ale většina psů, s kterýma jsem štěkal mi štekali, že jejich první strana ve VP (výkonostní průkaz) je jeden veliký DISK.
Spíš se to asi uplatňuje v kategorii small. Ale když je pes moc rychlý, psovod ho obvykle nedokáže ukočírovat a správně navést, takže se disknou, i když by měli výborný čas. Je to jedno s druhým a každý má nějaké nedostatky.

Plné tlapky práce

13. dubna 2008 v 15:49 Rok 2008
13.4.2008, vypráví: Arčík, fotoalbum: Jaro 2008

Už jsem dlouho nenapsal, to proto, že máme plný tlapky práce. Přes týden jsou to vyřizování, o víkendech fyzická práce.
A vlastně jsem vám ještě pořád nesdělil, co se vlastně děje,že? :) Já myslím, že teď je ten nejvhodnější čas.
Víte, hodlám odejít z AMBRY, kvůli vlastní nespokojenosti, nebudu to dále rozvádět, vyznělo by to jako pomluvy.Prostě jsme se rozhodli tam odsaď odejít, ale s agility jsme rozhodně nechtěli seknout. Proto tam vlastně ještě jsme. Začali jsme ale přemýšlet, že bychom se zařídili někde sami. Ještě s Terkou a Evou samozřejmě. :)

Hloubětínský drak

1. dubna 2008 v 19:54 Agility
Hloubětínský drak, 29.3.2008, první V