Květen 2008

Hafici.cz

26. května 2008 v 19:30
Jsem si všiml, že tuto rubriku jsem dlouho neaktualizoval.. :) Ale o téhle stránce vám říct prostě MUSÍM. Nevím, jak často se díváte na jiné stránky na internetu, než na ty psí. (Copak to jde??) Ale já znám stránku www.libimseti.cz. Je to stránka například pro naše páníky, kam si dají fotky, vyplní údaje na svůj profil a seznamují se s novými lidmi.
Něco podobného pro nás pejsky nyní nabízí portál Hafici.cz. Opravdu se nám to s paničkou moc líbí. Zde se ale naše seznamka jmenuje líbímPSEti?
Kromě vlastního profilu a seznamky si můžete přečíst zajímavé články, poradit se s veterináři, najít si například nejrůznější chovné stanice, hotely pro psy, cvičáky a mnoho dalšího.
Moje upozornění na tuto stránku bych zakončil as takhle: ZDE najdete odkaz na můj profil na libímpseti. :) Moc rád si přidám do přátel někoho z vás.
Hafici.cz

Welcome home

26. května 2008 v 15:54
Ahojík
Tak vzhledem k nadpisu už jsem zase doma. Celý minulý týden jsem totiž byl v Bílsku, protože nejmladší panička byla na zájezdu ve Švýcarsku.
Proto jsem se nemohl zůčastnit ani jednoho výcviku agi, každopádně moje větší panička tam ve čtvrtek jela.
Prý je někdy dobré, když si dá agiliťák tréninkovou pauzu. Nevím, jak dlouhá by ta pauza měla být, mě to ale vyhovovalo. :D Teď zase budeme trénovat jako vždy-úterý a čtvrtek. Už se moc těším, až zase uvidím Terču. :) A ve čtvrtek, když by to dobře dopadlo, bychom se možná sešli na cvičáku v celé sestavě. Battik už bude mít snad premiéru.
No, už nevím, co napsat, nic nového se zatím nestalo.
Jo, ještě mě o víkendu paničky trimovaly..Ta nejmeší se to učí, tedy trimovat mě, a už jí to jde. Celý hřbet mi otrimovala sama. Pak tedy hlavu, to nemám rááád, tu mi stříhají do kulata. Pche, jako by na tom záleželo. Když na tom na chalupě zapracuju, můžu si udělat tvar hlavy, jaký chci. Chacháá
No, a ještě jedna maličkost: moje paničky měli svátek. Ta větší (Monika) 21.5. a ta mladší (Jana) v sobotu, 24.5. Nevím, jestli jsem se zmiňoval, že v Bílsku je skvělá cukrárna. Tak jsme tam paničce objednali stylový dort. Posuďte sami:
Je to docela špatně vidět, no. Ale ta panenka, to je jako moje panička, já jsem vedle a plocha dortu představuje parkur. Pod deštníkem jsou prý rozhodčí.
↑ No, musel jsem si líznout.

Děčín

26. května 2008 v 15:41 Agility
Závody v Děčíně, 17.5.2008, plus šampionát WHWT. Ve videu první běh-jumping aneb katastrofa.


Děčín-šampionát WHWT

25. května 2008 v 23:00 Rok 2008
17.5.2008. vypráví: Arčík, video

Tam jsem se vydal z naší ,,agi grupy" sám, protože to bylo zaprvé dost daleko, ale já tam musel být, kvůli šampionátu westíků. Jelikož neměl Questy odvoz, dohodli jsme se, že ho vezmeme s sebou. Do Děčína je to pár kilometrů, proto jsme se museli z pelíšku vyhrabat už v pět hodin ráno.
Jsem od přírody spáč, proto jsem z toho neměl vůbec radost. A Questy musel k nám dorazit noční tramvají, takže vstával normálně uprostřed noci. Strašné, ale co neudělat pro závody. :)
Dorazili jsme akorát, moc lidí tam ještě nebylo, proto jsme si vybrali místo kousek od startu. Ještě před prezencí jsme začali nemile, kdy panička ztratila mobil. Hned se však zase našel v trávě, takže alespoň tak. Potom přijela za Questíkem i kámoška Jessy, kterou znám z Hloubětína. Má ale ještě jednu kamarádku, do které jsem se moc zamiloval.
Questík říkal, že se do ní zamilovává úplně každý, to ale paničce příliš nepomohlo. Uznávám, když se na to dívám zpětně, že jsem vážně vyváděl. Proto se panička sebrala a šli jsme úplně na druhý konec areálu, co nejdál od ní. Tam jsem se už celkem uklidnil, přestal jsem pískat a do prvního startu to vypadalo, že už to bude dobré.
Ale jakmile jsme běželi překážku blízko ní, zase jsem zavětřil a táhlo mě to. To víte a v takové chvíli nemá jeden pejsek chuť skákat. Každopádně panička mě uřvala a doběhli jsme. Další parkur byl už o něco lepší a když to shrnu, tak mám zkoušku agi za VD (velmi dobře) a šampionát jsem si ,,prostě zaběhnul". :D Někteří westíci jsou opravdu moc dobří. I Questíkovi se to povedlo, ten má zkoušku na V a umístil se na třetím místě. :)

AGI Forte!

16. května 2008 v 7:08 Rok 2008
16.5.2008, vypráví: Arčík

Tak jo, už vám konečně uvedu na pravou míru, jak to teďka máme my s tím cvičákem. :) Z Ambry jsme nadobro odešli, ale než jsme to udělali, museli jsme si najít něco jiného, protože s agility rozhodně seknout nehodláme. Proto jsme našli super plac ve škole Arabská na Červeném Vrchu v Praze, kde pracuje Terrinčin páník Luboš.
Ten nám dohodl s paní ředitelkou cenu, od kdy do kdy apod. a ona nám to povolila. :) Takže mezi školními hřišti na volejbal, tenis a basketbal se teď budou prohánět agiliťáci na překážkách. :D
Začali jsme makat na překážkách, které nám vyrobil můj paníček. Je moc šikovný a vše nám promyslel ale hlavně zrealizoval. A během posledních dvou měsíců jsme na chalupu jezdili s paničkama natírat překážky, kterým jsme zvolili modro-žlutou barvu, podle dvou tunelů, které koupila zase Blanka. Máme tedy dvanáct skoček, áčko, dva tunely (pevný a látkový), slalom a dálku. Objednali jsme kruh, houpačku a kladinu, každopádně tu budeme mít až v září. Prozatím nám to ale stačí.

Návštěva u Terry (sobota, 10.5.)

12. května 2008 v 15:03
Hojky
Slíbil jsem, že se do konce tohoto týdne ještě ozvu, a jo, protože toho mám moc co vyprávět. :) Ten jeden den zpoždění mi jistě odpustíte, neměl jsem od Terry ještě fotky, tak bych nerad zveřejnil článek ochuzený o povedené snímky.
V sobotu jsme byli s paničkama a s Inkou z Hostouně u Terrinky na chaloupce. Je to tam v Tuchoměřicích, blízko Hostouně, takže jsme to měli při cestě. Jezdím tam moc rád, Terča to tam má moooooc hezké. :) Malá ukázka:
↑ Mimochodem nádherná fotka, Battiku. :) ↑
Ještě jsem zapomněl říct, že jsme se dozvěděli, že bude mít Battik brášku! :) On jich tedy má asi víc, ale tohodle si vezmou jeho paničky domů. Narodil se někdy minulý týden, takže je ještě docela maličký a je to zatím takový králíček. :) Bude to opět šeltie, a jméno bude začínat na H. To zatím vybrané nemá, ještě je čas. :)
Jinak tedy krom opékání buřtíků, jsme si jeli pohrát s Battikem a s Terčou, a paničky pokecat. Dokonce jsme dostali všichni tři dohromady jeden špekáček.Nikol zase opékala svým tradičním ,,černým" způsobem a opět se jí to podařilo.Taky už se paničky dohodly na naší OSE. Ale to povyprávím až v dalším článku. ;) Ještě pár fotek:
Tak se mějte, Haf! :)

Momentálně v Hostouni

9. května 2008 v 13:58
Ahojky
Tak momentálně jsem s paničkou v Hostouni, kam jsme se vydali na tento prodloužený víkend. Minulý týden jsme byli v Bílsku, kde není počítač, natož internet, takže jsme psát nemohli ale tady máme prostředky, proto můžeme vykouzlit nějaký ten článek.
Dneska je opravdu krásné, ne jarní, nýbrž letní počasí. Sluníčko pálí a to já mám rád. Jsem celý bílý, proto se rád chodím na zahradu opalovat.
Přijeli jsme sem včera, po návštěvě OBI. Znáte, pejsci, ten obchod, kde mají ty nudné věci jako květináče, hlínu v pytlích, kameny, žárovky, dlaždičky a podobné zahradní a bytové vymoženosti? Tak přesně tam jsem byl s paničkama včera ráno. Zase si naivně myslely, že budu sedět v té strašné oranžové věci, co zespoda tlačí do tlapek.
Nebudu!
Už nikdy víc. Když jsem ale nahodil tento výraz, vyndaly mě a velká panička mě chtěla nosit. Tak jsem začal kopat a škrábat, až jsem zase dosáhl svého a štrádoval jsem si to na vodítku vedle vozíku. Po krátké chvíli mě to tam ale přestalo bavit. Tak jsem přidal hlasové prostředky a za necelou čtvrt hodinu už jsme odjížděli.
Panička si potřebovala koupit věci na přesazení kaktusů. Pokud to čte nějaké štěně, tak upozorňuji, že k-a-k-t-u-s je velice nebezpečná věc. Ptáte se proč? Prostě...píchá.Takže bacha na čumáčky!
Čumáčkům zdar, Arčík. (Ještě se ozvu :) )

Zase soutěžíme

6. května 2008 v 15:42
Je pravda, že internetové soutěžení nemám moc rád z jediného důvodu a to z hlasování.
Obvykle se jedná o jednoduchou anketu, do které mohou hlasovat lidé, kteří jsou jen tak okolo a daná soutěž je třeba ani nezajímá. Je jich nejspíš málo, ale přece.
Naposle jsem se zůčastnil soutěže na blog.cz, protože téma bylo opravdu zajímavé. No, a většiny soutěží na blogu mojí kamarádky Yorgy se snažím zůčastnit co nejvíc. Její témata jsou opravdu zajímavá, stejně jako toto: jarní fotosoutěž na téma voda.
Zalovil jsem ve svém širokém fotoarchívu a musel jsem poslat tuto fotku s Terčou:
Komentář u toho je: Nevěříte? Věřte.. :D
Myslím, že je to velice povedená fotka a mohla by se uchytit. Pokud budete chtít hlasovat, ať už pro nás, nebo pro ostatní fotky (některé jsou moc moc povedené) můžete tak učinit t a d y.

Očkování?!?

5. května 2008 v 20:40
No představte si to!!
Dneska mi panička v záchvatu hry řekla: no vidíš jak můžeš blbnout, kdybychom jeli na to očkování, tak musíš být v klidu.
A já jen: HAF???
Nic o žádném očkování mi neřekla, já se chodím očkovat až po prázdninách, kdy dostanu jednu včelu proti všemožným psím chorobám. A teď si najednou vymýšlejí, že bych se měl očkovat znovu?
Prý proti psímu kašli, který hrozí nejen na táboře, ale i na závodech. Každopádně očkování jsem se vyhnul, jelikož se panička radila s oradinací, kde jí řekli, že je to už zahrnuto v obecné vakcíně co dostávám poprázdninách. Prý ani není potřeba očkování navíc. Asi mě tam má někdo hodně rád.
A když by mě tam dotáhly, znamenalo by to, že bych nemohl jít cvičit do Ambry, každopádně-já tam vlastně stejnak nepůjdu. Protože jsme již překážky odvezli z chalupy, pojedeme je zítra odvést na naše nové stanoviště. Budeme mít první, ,,seznamovací" hodinu. Ale hlavně to tam tedy musíme odvést, takže na Ambru už nezbude čas, tudíž už je defnitivní konec. Tam už nepojedu.
Nestačil jsem se vlastně ani rozloučit.Když už, tak alespoň s překážkama a areálem a..no tak, nebýt sentimentální!!! To není v mojí povaze.
S každým koncem začíná něco nového. :) Je pravda, že to co umím, je velkou zásluhou Ambry, ale hlavně Evy, která nás nikdá neopustí.
A já se tedy půjdu uložit do hajan, abych by na zítřek řádně připraven. Jo, a taky na Alfíka, který se zotavuje a přijede se také podívat! (To je můj nový kamarád. Brzy o něm také napíšu a doplním si rubriku Koho znám, protože na cvičák přibude i Salík, ale o nich až příště.)
↑ Napadá mě: neschoval já jsem si někdy v Ambře nějaký poklad, na který jsem zapomněl??! Ne, určitě ne...

1.máj v Bílsku (30.4.-4.5.)

4. května 2008 v 21:52
Hafko!
Si vzpomínám, že jsem minulý rok začínal článek ,,Byl 1.máj.." větou: a já to propás! Ale tentokrát ne! Tentokrát jsem byl v Bílsku s láskou Ťapkou a prvomájové políbení jsem jí daroval.
Jelikož byl teno víkend prodloužený o čtvrtek, jakožto 1.máj a pátek, jakožto ředitelské volno pro malou paničku a dovolenou pro velkou paničku, byli jsme v Bílsku už od středy.
Panička musela ještě doupravit a donatřít překážky, aby jim to slušelo, protože už v neděli (dnes) jsme je museli převést z Bílska do Prahy, kde budou čekat na úterní převoz do nového sídla. :)
Jinak v Bílsku jsme blbli hlavně s Ťapkou, která si zkoušela naše překážky a opravdu jí to šlo. Byla by z ní skvělá agiliťačka a když by to dobře dopadlo, tak bde chodit do Jíčínského klubu, kde se to všechno pořádně naučí a bude se mnou závodit.
No, a dneska jsme dopoledne nakládali skokovky, dálku a slalom na vozejk. Celou cestu jsem je kontroloval a úspěšně jsme je všechny dovezli až do Prahy.
No, a tady máte ještě nějaké fotky:
↑ Dokonce Štaflík a Špagetka jsou někdy unavení..
↑ Nejdřív jsem musel vozejk řádně otestovat
↑ Tak a teď si je vezu
PS: tady se můžete podívat jak blbnu s Ťapkou :)

S Ťapkou

4. května 2008 v 21:52 Ze života
Tady přidávm do sbírky videoklipů hrátky s čertem, neboli s Ťapkou.
A druhé trošku upravené. Snad se bude líbit.