Srpen 2008

Výlet do zoo - konec prázdnin

31. srpna 2008 v 10:15 Rok 2008
30.8.2008, vypráví: Arčík, fotoalbum: Výlet do ZOO 2008

Včera jsme byli opět zakončit prázdniny výletem do zoo. Steně jako minulý rok. Tento rok jsme byli já s paničkama, Terry s paničkou a dokonce i s pánem Lubošem a Batty s Duxinem a Lenkou a Nicol. :)
Opět jsme si to moc užili v našem skoro rodinném kruhu. Ostatně jako všechny naše akce. :)
Tento týden jsme se opravdu moc užili. V ZOO byl vlastně Duxin poprvé. Zřejmě se mu to moc líbilo, ale potm už ho musela Lenka nosit, protože má ještě malé nožičky a neušel by to. Ale když už jsem u toho, i my jsme byli s Battym a Terry dobře vyřízení.
Občas jsme si připadali jak samotná zvířata ze ZOO. Všichni se nad námi rozplývali, zvlášť, když jsme měli v partě malého Duxina a kolikrát si místo zvířat fotili nás. :D Opravdu asi brzy zpychneme.. :)

Ťapka

26. srpna 2008 v 6:03 | Arčík
S Ťapkou už se znám také dlouho. Tak si připadám pomalu jako veterán-poněvadž tady už poněkolikáté píšu, že jí/jeho znám od štěňátka.
Ani Ťapka není vyjímkou. I jí znám od malého štěňátka. Bydlí v Bílsku, kde my máme chalupu, proto se s ní vídám o víkendech a prázdninách.
Ale tedy-my dva, když se vidíme, to je něco. :D
Už jsem o Ťapině několikrát psal a i tady jsou videa, jak to vypadá, když řádíme. :D
Ťapka je kříženka, určitě je v ní trochu jezevčík. Naše přezdívky by mohly být Štaflík a Špagetka. Ťapka vypadá dokonale jako Špagetka. :D Dlouhá a černá. :D
Jediné, co mě vytáčí je, že když běží, tak jí nikdy nemůžu dohnat. To jsou mety, to jste neviděli. Myslel jsem si, že budu zase za pomalého, rozvážného či těžkopádného westíka až přijede na prázdniny Batty, protože jsem si myslel, že on jí určitě dožene. Ale světe div se, ani Batty jí nedohnal, i když makal naplno! Há, měl jsem maličko radost.. O:-)
Tajže to je Ťapka-vysokorychlostní Špagetka. :)

Prázdniny v Hostouni

25. srpna 2008 v 19:08 Rok 2008
18.-24.8.2008, vypráví: Arčík

Na konec prázdnin jsem byl týden v Hostouni a to jistě chápete, že to není jen tak. Tam si pejsek najde volnou chvilku na počítač jen málo. :)
Strávil jsem tam předposlední týden z prázdnin, které už se pomalu ale jistě chýlí ke konci. :( Ani já, ani panička se netěšíme, poněvadž jí začnou povinnosti a já se budu muset zase chovat jako ten civilizovaný městský pes. Už žádné dva měsíce lítání po venku, zahrady, výlety a tak.
No, ale tak zase budou brzy další prázdniny, jako třeba podzimní a vánoční a..jéje, štěkám už o Vánocích. Ale když ono to tak strašlivě rychle utíká.

Dva roky založení

16. srpna 2008 v 22:24 | Arčík
Panejo..
Tak už jsou to tedy dva roky, co jsem založil tento deník. Je opravdu neuvěřitelné, jak to letí.
Za ty dva roky se toho hodně změnilo. Několikrát prošel deník rekonstrukcí, jeho návštěvnost se také o několikset lidí za týden zvýšila, za což jsem moc rád. :)
I když tedy bych jistě pokračoval v psaní svého deníku i bez vysoké návštěvnosti, protože to všechno tady dělám hlavně pro sebe. Ale když vidím například v komentářích, že si někdo moje články čte a líbí se mu, je to také moc hezký pocit. :)
V mém osobním životě jsem za další rok například začal závodit v agility. Do minulého výročí jsem to dělal jen jako zábavu a až následující měsíc jsem se vydal na své první závody a ne tak mě, jako paničku to úplně pohltilo, proto jsem za ten rok byli uz na sedmi závodech. A chystáme se na další a další-ještě jednu zkoužku na V a budu v A2-to je neuvěřitelné. Batty tam jde už v březnu-roční lhůtu, kdy ještě můžete zůstat v A1 si ale nenechám ujít. To víte-lehčí parkury, lepší šance na umístění. :)
No, a na blogu se toho moc nezměnilo. Kromě návštěvnosti tedy. Za dva roky na mém blogu bylo přes neuvěřitelných 14.600 návštěvníků a týdenní průměr se zvýšil na plus-mínus 250 návštěvníků. O prázdninách je to něco jiného-všichni si užíváme volna a to spíš venku, než u počítače. :)
Základem blogu jsou články. Jak víte, nepíšu je kvůli počtu, nýbrž kvůli kvalitě. A přesto jsem zveřejnil za ty dva roky celých 288 článků. To se nezdá, že? :)
A jako i minulý rok, jsem vyrobil přání pro můj deník. :) První je takové malé poděkování vám všem:
V plné velikosti *zde*.
A druhé je samotné přání skládající se z celoročních podob blogu-designy. :)
V plné velikosti *zde*.

Daiky

14. srpna 2008 v 17:26 Přátelé
Vypráví: Arčík
Daiky se jmenuje celým jménem Daiquiri Brown Aibara.
Čtyřmi slovy: je to Border Collie. Její paničkou je Kačka, dcera mojí cvičitelky Evy, což pro mě v praxi znamená, že Daiky vídám často.
Daikykíí znám už hodně dlouho. Vlastně jí znám od štěňátka. Vzpomínám si, jak jsem jí viděl prvně v Ambře, kde měla Kačka službu a měla jí tam s sebou. Hnědá koulička to byla. :)
Mám jí rád i přesto, že mi krade mojí paničku na agi. Jak už jsem o tom vyprávěl ve vyprávění o táboře. Dokonce mi jí krade už i na závodech...

Přání krásného dne :)

13. srpna 2008 v 11:13 | Arčík
E-mailem nám opět přišlo přání ke krásnému dni a spolu s ním pár obrázku, kterými se opravdu dá zvednout nálada.
Proto vám také přeji: Krásný den! :)

Zpráva o správě

12. srpna 2008 v 18:56 | Arčík
Ahoj,
tak jsem tady tomu dal trochu na frak.
Nějak jsem měl dneska blogovou mánii a tak jsem tady udělal pár úprav. Krom toho, že jsem projel skoro všechny rubriky a staré články, jsem se rozhodl trochu některé poupravit.
A to následovně: koukal jsem do rubriky moji kámoši-koho znám a zjistil jsem, že jelikož jsem článek o svém kamarádu Battym a Terrince psal v době, kdy jsem je ještě moc neznal, nenapsal jsem o nich téměř nic. A jelikož se už známe skoro dva roky a spoustu jsme toho spolu zažili, zaslouží si tito dva moji přátelé víc, než jeden řádek.
Tudíž jsem článek o nich patřičně textově rozšířil ale fotky jakožto historicky první fotografie jsem tam nechal. :) Takže si přečti něco o sobě, Batty a ty, Terrinko, taky. :)
Plus jsem tedy musel rozhodně dopsat i o Alfíkovi a taky o Salíkovi s Čikem, protože tahle partička je teď mými největšími kamarády, s kterými jsem téměř pořád. Zítra dopíšu ještě o Daiqi a Dixi, Axu a Bubu už tady mám, takže celá naše partička je hezky pohromadě, samozřejmě se stydím, že jsem se k tomu doštěkal až teď, ale nakopnul mě k tomu 14-ti denní pobyt s nima. Uvědomil jsem si naplno, jak jsou pro mě všichni důležití. :) (Teď mě napadá, že takové osácké video by taky nebyl od věci, ha, co nejdřív to zralizuji, ještě mi psal Agenthaf 01, že už mají připravenou další epizodu Akty-Haf ! tak se těšte :) )
Jo, a taky jsem poupravil oblíbené stránky. V tom sloupci najdete jen ty, které jsou opravdu moje nejoblíbenější. V odkazu všichni kamarádi se dostanete na seznam všech mých kamarádů ať už vituálních, či opravdových. Je to ten samý odkaz jako v rubrikách moji kámoši/odkazy.
Takže tak, myslím, že jsem toho sem dal docela dost, plus ty přednastavené články a ještě narozeninový článek-v sobotu máme výročím ale to uvidíte až ve 22:24 hodin-buďme přesní. ;)
Mějte se krásně, haf!

Sally&Čiko

12. srpna 2008 v 18:15 Přátelé
Vypráví: Arčík
Těsně před Alfíkem do Ambry chodil i Sally s Čikem. Sally je kolie-vypadá přesně jako Lassie. A Čiko je trošku větší šeltie. :)
Kamila-to je panička Salíka a její táta Láďa je zase páník Čika. Vedle sebe to klukům moc sluší. A já osobně si se Salíkem také rozumím, poněvadž on je jediný z naší party, kdo pochopil, proč běhám, tak jak běhám. S rozvahou.
Taky běhá pomaleji, než ostatní a moc si spolu rozumíme. :D Ale ne, od té doby, co chodí trochu víc cvičit se hodně zlepšil.
Bohužel, má Kamila hodně práce a nebyli s námi tudíž na táboře. Ale zase chodili pravidelně na cvičák, v době našeho táborování-je pravda, že někdo to tam vošéfovat musel. :)

Alfík

12. srpna 2008 v 13:55 Přátelé
Vypráví: Arčík

Alfík, neboli Alfons, jak jsem se nedávno dozvěděl, je teď můj velký kamarád ze cvičáku. Je to hladkosrstý Foxteriér.
Přidal se k nám do Ambry až později-až teď někdy začátkem roku 2008, mám ten dojem. Najednou přišel do kurzu a už to začalo-je to totiž cvok, takovou rychlost a výskoky jste neviděli.. :D Míša, Alfíkova panička, není v blátivém počasí zašpiněná jako všichni ostatní od nohou až k bokům, jak na ní Alfík skáče, nýbrž od pasu nahoru. :) Alfík měl bohužel už odmala nesčetně úrazů. Ten nejzásadnější bylo nedávno vypíchnuté oko klackem. Naštěstí se z toho Alfík dostal rychle a brzy zase běhal jako ďas. Teď už je úplně v pohodě a nic mu nebrání k úspěšnému závodění v agi. 

S chutí v práci

12. srpna 2008 v 11:03 | Arčík
Pokud někdo pořád mluví o nezaměstnanosti, tak kecá, protože u nás ve firmě na úklid bytů je spousta poptávky.
Tady bych vám chtěl představit dalšího mého kolegu, který se přidal ke mně a k mému kolegovi Arniemu.
Teď budeme stíhat uklízení ve více bytech najednou a tudíž vám bude dopřán ten nejlepší pejskovej servis. :)
↑ Do práce je jako ďas!

Město na Seině

11. srpna 2008 v 20:20 Rok 2008
7.-10.7.2008, vypráví: Arčík, fotoalbum: Paříž 2008

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny, ani nevím jak.
Moje paničky byly od středy do neděle ve městě na Seině-v Paříži.
Moc se jim tam líbilo i přes nepětihvězdičkové bydlení, jako posledně.. Ve středu večer vyjížděli ze Zličína, tudíž já jsem musel být v Bílsku s Líbou.
Panička tam se mnou byla ještě koncem týdne taky, ale potom odjela. Paničky jely přes noc autobusem a ráno byly v Paříži. Takové ty moje štěky jako: nejezděte, pořád autobusy bourají (já totiž sleduju každý den zpravodajství na Nově), letadla padají apod. jsou úplně zbytečné.
Vždyť i minulý rok jsem je přemlouval, aby do té Černé Hory nelítaly, když je to letadlo. Plech ve vzduchu-to je proti přírodním zákonům-co kruci dělá gravitace celé dny?? Jediný pejsek mi to ještě nebyl schopný vysvětlit..
Každopádně nikdy neposlechnou a jedou. Ale zase přivezly moc hezké fotky a spoustu zážitků. V neposlední řadě taky dost nových vědomostí o pařížských památkách a míň peněz, než když odjížděly..

Trénink na táboře

3. srpna 2008 v 8:49 | Arčík |  Agility
Trénink na Liťáku 2008, první video Arčík, abnormálně rychlý z důvodu žárlivosti na Daiky, viz video níže. :)
Epizoda druhá

2. srpna 2008 v 23:47 Akta-Haf !
Mluví k vám Agenthaf 001
Dobrý den,
Hlásím se k vám znovu-Agenthaf 001.
Dlouho jsme se vám z naší sekty Akta-Haf ! neozvali. Důvodem byl stálý a intenzivní výzkum dalších materiálů, týkajících se Psufonů.
Dnes vám přinášíme další důkazy o tom, že Psufoni jsou mezi námi i mezi dvojnožci, kteří si je nevědomky o jejich původu hýčkají doma na klíně.
Avšak mám i jednu pozitivní zprávu. Myslíme si, že máme prvního dvojnožce, který se přidá do naší sekty, už jen proto, že jestli je ještě naživu, pokusíme se ho kontaktovat a přimět ho, aby nám sdělil svoje zkušenosti s Psufony.
Jako první dvojnožec si všiml Psufona bez převleku. Nejspíše se hodně zalekl a snažil se před ním utéct, protože Psufon, seznámen se svou situací, že může být odhalena nejen jeho, ale identita všech Psufonů mezi námi, se snažil dotyčného dostihnout.
V následující epizodě si tedy, prosím, povšimněte dvojnožce v červené mikině a modrých kalhotách.
Děkuji za celou naší sektu Acheron05 Movie studiu spol. s.r.o. za naší stálou spolupráci. A držte se našeho hesla: Mějte oči na šťopkách, protože Psufoni k nám, na naší planetu NEpatří!