Říjen 2008

Hloubětísnký drak V.

29. října 2008 v 17:50 Rok 2008
4.10.2008, vypráví: Arčík

Chystali jsme se na něj společně s Battym, Terry a Duxinem, takže klasická sestava.
Mimochodem, Duxin se začíná konečně ochlupovat a konečně vypdá trochu jako šeltie.

Závody tentokrát pískala Alice Glöcknerová, která je známá svýmy ,,tunelovými" parkury, minimálně dva v jendom běhu. :) Což mě osobně vůbec nevadí, tunely mám docela rád.
Od rána bylo hodně zataženo a pršelo. Počasí bylo hodně moc ošklivé, nejhorší bylo to hnusné mrholení. Ještě že máme tu rybářskou výbavu, včetně deštníku. :D

Prvním závodem byly zkoušky. Docela hezký parkur, s žádným chytákem a myslím, že jen s jedním křížením, který jsem, věřte nebo ne, zaběhl jen s jednou chybou! Měl jsem ten den dobrou náladu. Běžel jsem tedy docela rychle, poněvadž i s jednou chybou, tudíž pěti trestnými vteřinami navíc jsem se VEŠEL DO ČASU! A získal jsem sice páté místo, ale stále V!

Výlet do Stromovky

28. října 2008 v 20:11 Rok 2008
26.10.2008, vypráví: Arčík, fotoalbum: Podzim 2008

Tak jak si užíváte podzimní prázdniny, kteří mají naši mladší páníci? Já zatím skvěle. Na chalupu jsme nejeli, protože moje panička Líba je po operaci a tak jsem v Praze s mojí mladší ,,prázdninovou" paničkou. Dny trávíme stereotypně, kromě dneška a neděle.

Dnes jsme byli na závodech Hloubětínský drak, o kterých povyprávím v jiném článku a dnes vám povím o Stromovce, kde jsme byli s Evou a Axou a Bubu.
Bydlíme Holešovicích, u přístavu, tudíž to do Stromovky nemáme moc daleko. Avšak na pěšky jít do Stromovky, chodit po Stromovce a zase zpátky je to více náročné, máme dům ve špatné pozici, protože stejně daleko je to i do Letenských sadů tudíž se nemohu vyřádit v nějakém takovém parku.

Prokletý den

25. října 2008 v 12:03 | Arčík
Ahojky,

tak dneska jsem tady už zase já, váš Arčík, Battymu mockrát děkuji za vyplnění tadytoho prázdna, které mi tu panička způsobila. Tvůj článek byl napsaný od srdce a tvoje panička by měla pohnout a okamžitě se přihlásit, sám nechci jet. :'(

Každopádně dnes jsem se rozhodl napsat o něčem jiném.

Dnes jsem, jako každý den, procházel mé oblíbené stránky pejsků, mezi nimiž mám uložený i odkaz na order Collie Black Chevers. (www.bordercollie.cz)
V novinkách je hned jako první smutný štítek s oznámením, že zemřel Goblin Guy Black Chevers. (http://www.bordercikluci.cz/)

Goblin je chovancem chovatelské stanice Black Chevers. Mimo jiné já Goblina znám. Tedy znal jsem. :(
Protože Goblin s paničkou jednu dobu chodili s námi na cvičák na agility do Ambry. Proto jsem mu také nedávno psal do knihy návštěv pozdrav. :)
Byl to skělý pes. Jeho raritou bylo, že když běžel trať, musel prostě mít něco v puse. A bylo mu jedno co to je, když něco držel v puse, zaběhl krásný čistý běh. Jakmile měl pusu prázdnou, nemohl se soustředit. :) Tak tedy sebral tu větývku, tu list, cokoliv co našel.

A teď najednou není. Je to strašné. Ani nevím, co se mu stalo. To tam nepíšou a na jeho stránkách tato strašná zpráva ještě není.

Ale hlavním důvodem, proč píšu tento článek je datum jeho úmrtí. Je to 21.10. Ano, přesně to datum, které bylo v úterý a o kterém jsem zámerně už nenapsal. Sice pro mě osobně je to den šťastný, neboť v ten den jsem já přisel ke své nynější rodině. Ale důvodem mého přijití byla smrt Akima, to stálejší návštěvníci již vědí. A také jsem tu už psal, že to bylo přesně na den, co zemřel Erix, první pes mojí starší paničky. Tento den i přes to, že pro mě byl šťastným, nikdy veselým nebude. Bude to vždy náš Černý, prokletý den.

Jak já řeším problém - asi špatně

23. října 2008 v 19:18 | Batty |  Rok 2008
Vypráví: Batty
Ahoj všichni,
dneska píšu místo Arčulky, ale nebojte, není to nastálo.

Arčík má teď doma shon, vzvláště kvůli paničce. To víte, my to máme hodně podobné, protože pánička jsou kamarádky a neustále spolu řeší svoje problémy. Na cvičáku, na táboře, nebo i na ICQ, je to jedno kde, pořád o něčem diskutují. Ale aby dělali co mají, to ne!!!! Třeba teď řeším jeden velký problém, Árčí s páničkou se už dávno přihlásili na závody O Sněhovou vločku, já svou páničku přemlouvám snad už dva týdny, ale ona nic, to je pořád tady něco, támhle něco. Jistě, chápu, že toho má ve škole moc, doma taky a to nepočítám ty její všemožné kroužky - divím se, že stíhá i chodit se mnou a s Duxinem na cvičák, ale kdyby nestíhala, tak bych jí vše zakázal, aby se mohla věnovat jen nám - ale mohla by nás krucihaf už přihlásit, nebo nezbude místo. Janička toho má taky určitě víc něž dost a stihla sebe a Arčulku přihlásit, já to prostě nechápu. Taky mi to už pěkně leze na mozek, pořád jí to připomínat, tak jsem to dneska nevydržel nervově a už jsem jí prostě kousnul - to sem ale zjevně neměl dělat, no já dostal výchovnou lekci!!! Tak teď sekám dobrotu, ale není to zase tak horké, protože když přišla pánička ze školy, tak jsme šli i s Duxinem na procházku a potom jsme si hráli s mojí novou plyšovou rybičkou. Mám svojí rybičku moc rád, tak rád že sem jí samou láskou už uhryzal všechny ploutve. No ale vraťme se k tématu, prostě a jednoduše budu přemlouvat dál a k tomu se navíc chovat dobře a to by v tom byl pes, abych jí nepřemluvil. Moc by mě totiž mrzelo, kdybychom na Vločku nejeli.

Tak zatím haf a někdy se zase ozvu,
Váš Batty.

P.S. Duxinovi by to taky bylo líto, kdyby jsme nejeli. On sice nezávodí, ale hrozně rád se dívá, jak běhají ostatní.

Sportka-šťastných 10

13. října 2008 v 9:02 | Arčík |  Co nemám rád
,,Dnes tažená čísla jsou:..."

Znáte to také?? Každý večer na ČT1. Sportka-šťastných 10. Já to nenáááávidím!!!

Nehledě na to, že jsem si už několikrát vsadil a nikdy mi nevytáhli moje čísla. Vždycky začnu nadávat na toho chlápka co tovytahuje a mluví u toho, stěkám, nejdřív vrčím a pak bych ho nejraději zakousnul.

Když už nevytahujou ta správná čísla, mohli by alespoň změnit tu znělku. Ta je hrozná sama o sobě, čili když jsem třeba v kuchyni a zrovna papám granule, a uslyším tu znělku, přestanu, letím do obýváku kde už se točí ty míčky s číslama a začnu nehorázně nahlas štěkat! Protože už dopředu vím, že určitě nevytáhli ta moje čísla!

Teď už nějak paničkám došlo, že ten pořad prostě nemám rád, tak už se na něj moc nedívají. Když už tak Euromiliony, ty mi nevadí, ale sportku šťastných 10 prostě nemám rád.

A co vy, pejsci? Taky máte nějaký oblíbený, či neoblíbený pořad v televizi? Já tedy ne, že bych pořád koukal jen na televizi, mě to vůbec nebaví, nechápu, co na tom ti páníci mají.. ale tohle mě vytáčí doběla. (Takže žádná změna. :D )

Pro dnešek je to vše, co jsem vám potřeboval sdělit. :) Mějte se hafkovsky!

Syndrom získané posedlosti psy

12. října 2008 v 11:38 | Arčík |  Ostatní pejskoviny
Ahojky,

to, co vám chci dneska ukázat není nemoc psů, ale nemoc lidí díky psům. :D
Našla to moje starší panička úplnou náhodou a moc se jí to líbilo, tudíž to hned všem našim forťákům rozeslala a moje panička ,,webka" to dává sem. :)

Těžko říct, jestli je to existující syndrom, ale podle příznaků, které tam jsou vyčteny si myslíme, že ano. Je to totiž psané realitou.
Když si za slova výstava dosadím agility, sedí to úplně perfektně.

PS: jsme ve druhém stádiu, ve kterém jste vy??Ben

11. října 2008 v 12:45 | Arčík
Ahojky!

Další, kdo musí přibýt do mé rubriky kámoši, které znám, je Ben. Benovy stránky jsem měl v oblíbených už strašně dlouho, ale nějak jsem ztratil jeho odkaz a tak jsem nemohl o něm napsat článek.

Jak víte, jezdíme každý rok (tímto rokem zavedena tradice :D ) na tábor do Litoměřic. A minulý rok jsem se tam seznámil s Benem.

Zpřátelili jsme se tam moc moc moc. Benovi šlo a jistě stále jde agi moc dobře. Bohužel však tento rok už v Litoměřicích nebyl, ale našli jsme se alespoň v tom virtuálním světě. :)
Za což jsem moc rád.

Bydlí moc daleko, v Rychnově nad Kněžnou. Já tedy nevím kde to je, jsem pes.. Ale panička říkala, že je to daleko.. :(

Na internetu však není nic daleko, takže tedy pokud se chcete podívat na jeho stránky, klikněte níže.

WWWO podzimní kvítek

5. října 2008 v 10:50 Rok 2008
4.10.2008, vypráví: Arčík

Dnes se hlásím s článkem o závodech v Lounech, které se odehrály včera.

Závodů O podzimní kvítek jsme se zúčastnili podruhé, tento rok byly však venku, ne jako minulý rok, kdy jsme byli v hale. Taky jsem zjistil, že minulý rok byly o deset dní později než letos, takže to bychom zřejmě už zmrzli.

Přes zimu se nám do hal moc nechce, ale jelikož bychom do března, kdy bude další Hloubětínský drak měli moc velkou prodlevu, alespoň na Sněhovou vločku po silvestru pojedeme.

Včera jsme zase vstávali v pět ráno..A když jsme tam přijeli, byla pořád tma jak v pytli.. Byla tam i Eva s Dixi, jakožto na prvních závodech agi vůbec. Takže Dixi měla premiéru a myslím, že si jí budou pamatovat.

Hloubětísnký drak IV.

5. října 2008 v 10:00 Rok 2008
27.9.2008, vypráví: Arčík

Hloubětísnkého draka jsme se zúčastníli minulý týden v sobotu. Je to už náš v pořadí IV. Hloubětísnký drak a hlavně to byl náš výroční závod, poněvadž přesně před rokem jsme se zůčastnili prvních závodů práve tady.

A tuhle tradici jsem tedy dodržel jen já a Batty, protože Terrinky panička Blanka byla v tu dobu teprve někde nad oceánem na cestě domů z Ameriky, kde strávila tři týdny, ale to jistě už mým stálejším návštěvníkům došlo vzhledem ke komentářům. :)

Aktuálka

3. října 2008 v 21:55 | Arčík
Tak po delší odmlce se opět ozývám, avšak jenom krátce.
Ráno vstáváme v pět, protože jedeme zase na závody do Loun, na ,,O podzimní kvítek".
Tudíž musím jít spát, abych se ráno z pelíšku vůbec vyhrabal ale zítra už snad dodám info a fotky z Hloubětínského draka z minulého týdne.
Opravdu se omlouvám, ale panička vůbec nestíhá, je toho čím dál víc a to jsme teprve na konci září..
Takže ale slibuju, že během dalšího týdne tady budete mít článek nejen o Hloubětísnkém drakovi ale i o Podzimním kvítku a aktualitách ze světa OSY Forte a CHS Z Chotyně. Respektive o jejich virtuálním světě.
Mějte se krásně, s láskou Arčík
↑ Naše osácká záložka ↑