Květen 2009

Jahodový pohár

31. května 2009 v 9:35 Rok 2009
30.5.2009, vypráví: Arčík

Tyto závody byly dost nahnuté co se týče naší účasti, protože panička měla od středy střevní chřipku. Byla doma, a bylo jí moc špatně. Naštěstí jí ale už včera bylo líp a tak se rozhodla to risknout a na závody se jelo.
Eva, jako správná skalní trenérka jela s námi, i když nezávodila. Na Kladně jsme nejdříve cvičák Na Zvonečku nemohli najít, ale jelikož se Battikovci spletli, a mysleli si, že závody budou ve sportovní hale, tak jsme se na ně napojili a oni nás tam dovedli. :D

Počasí bylo od rána zamračené a sem tam i sprchlo. Takže to mi vůbec nevadilo, neboť já mám vodu rád a rozhodně na závody lepší, než nesnesitelné vedro (alespoň pro mě).
Běžely se tři běhy-agility, jumping a zkoušky-tedy jako vždy. První byly agility-krásný běhavý parkur, běžel jsem rychle. Tak rychle, že mě panička neuřvala a vletěl jsem do špatné díry tunelu, ale panička se vůbec nezlobila, protože jsem běžel opravdu rychle. :) A ještě větší radost měla, když jsem běžel rychle i ve zkoušce a jumpingu. Ovšem nechápal jsem standartní časy slovenských rozhodčí, které byly podle mě nastaveny jen na rychlost šeltií a borderek, se kterými naši slovenští závodníci běhali. Nojono, holt na slovenské rozhodčí už ne-e. :) I když pan Lukáč stavěl moc hezky běhavé parkury, narozdíl od jeho manželky, která tam zavedla dle mého názoru zbytečně moc techniky-v ZA1 ani ne, to se ještě dalo, ale parkur ZA2 byl technikou překypěn.

S.O.S. závod

24. května 2009 v 20:54 | Arčík |  Agility
S.O.S. závod (neoficiální), Louny, 23.5.2009


S.O.S. závod

24. května 2009 v 20:54 Rok 2009
23.5.2009, vypráví: Arčík, video

V sobotu ráno jsme vyrazili tentokrát opět do Loun. Konaly se tam neoficiální závody agility, kde jako startovné jsme měli přivézt alespoň 2kg granulí, které šly na pomoc útulku v Jimlíně.
My, jakožto AGI Forte jsme se složili a přivezli celých 15kg granulek a nějaké ty sladkosti.
Původně jsme měli jet ve složení já. Tečka. :D Potom se přihlásila Terry, ale ta vzápětí závody odvolala z důvodu mateřských povinností. Potom se uvolnilo pět míst, které zabrala Míša s Alfíkem, Salík a Čiko. Ale Alfík si něco udělal s nohou a tak závod také odvolal. A na poslední chvíli jsme přemluvili i Aytu, aby se s námi rozjela po závodní dráze.
Takže konečná sestava: já, Čiko, Salík a Ayta. Všichni kromě Ayty v kategorii závodníků, Ayta se přihlásila do začátečníků.

Velká novina!

22. května 2009 v 16:10 Rok 2009
22.5.2009, vypráví: Arčík, fotoalbum: Bree - první foto

O této velké novině vím už dlouho, asi tak půl roku, ale nechtěl jsem o tom předčasně mluvit, avšak teď jsem se rozhodl vám to říct.

Já tedy nevím, jak se na to tvářit. Nevěřili byste, co mi chtějí paničky přinést domů! Představte si: Borderku!
Už minulý rok na táboře se tam tak divně dohadovaly, a korunku tomu nasadil David, který mojí starší paničku ukecal a ona na to kývla. Původně žádnou borderku domů nechtěla.
Já nevím, mám borderky rád a taky nemám. Třeba Daiky-tu miluju, ale Faidu nemusím.
No a tak panička o prázdninách začala hledat. Nejvíc chtěla hnědou fenku, jako je Daiky, ale potom narazila na barvu lila-bílá a ee-red (australská červená). Takovou nějakou chtěla nejvíc a tak si našla CHS Budgerigar, kde mají krásnou hněduli Budgie a otcem měl být krásný ee-red pes z Polska. Od nějakého září už si panička píše s Renatou, majitelkou této CHS a tak jsme půl roku čekali, až se naše budoucí členka rodiny narodí.

Návštěva Terrinků, 3.5.

9. května 2009 v 20:56 | Arčík
Ahojky!
Tak jak se máte, jak si užíváte krásných jarních dnů? :)
Já jsem momentálně na chalupě a hlídám to v Bílsku, ale musím vám říct, jak byly paničky společně s Evou v neděli se podívat na malá Terriňátka. :)

Byli jsme na těch závodech a potom v neděli se panička sebrala a odjela z Bílska dřív a já se měl vrátit až odpoledne. A jelikož neměly paničky co dělat, rozhodly se, že pojedou navštívit Blanku a smečku.

Byli zrovna na chatě v Tuchoměřicích a z malých štěníků byly samožřejmě unešené. Ležely nad nimi celé odpoledne. A Terrinka? Ta je prý jak vyměněná, protože místo aby si děti hlídala jako ostříž, zřejmě ví, že jsme její smečka a tak v pohodě nechala všechny muchlovat se s jejími kluky. :)
Dokonce je i vítala jako to nikdy předtím nedělala.
Už je z ní zase štíhlá holka, ba co víc, dokonce vychrtlá, páč klucí jí doslova vycucávají. My ostatní k nim ještě nemůžeme, protože ještě nejsou očkovaní. A já jsem hlavně teď v tom Bílsku, a paničky už druhý den na mistrovství světa Belgických Ovčáků, které se koná v České republice v Roudnici nad Labem. Panička tam včera byla s Evou a s Kájou a dnes obě moje paničky s Evou, Kačkou, Davidem, oběma Borderkama (zase mě panička podváděla s Daikikíí!) a s Bubinkou, která se vystavovala ve veteránech a získala V2. Ještě se pojedou vystavovat zítra, ale to moje paničky pojedou zase obtěžovat malá Terriňátka a jsme zase u toho. Náš program na volné chvíle se doslova točí v kruhu s názvem psi/kynologie... :D
↑ Kousek jara na závěr. :) ↑

Prvomájový Jíčín

4. května 2009 v 20:54 Rok 2009
2.5.2009, vypráví: Arčík

Na závody do Jíčína jsme se vydali již podruhé, a zároveň jsme je spojili s tzv. ,,Valnou hromadou" u nás na chalupě v Bílsku. Minulý rok jsme tuto sešlost provedli také, s tím rozdílem, že to bylo někdy v polovině dubna závody to byly o Cipískův pohár, ale ty jsme tentokrát nestihli-hned byly plné. Naštěstí se v Jíčíně v tuto dobu konají závody dva. :)

Původně jsme měli jet i s Blankou a Terry, ale jelikož má Terrinka ty krásný děti, tak zůstaly holky radši doma. Já s paničkama jsem jel do Bílska už ve středu. Vše jsme nachystali, připravili nocleh,...
Jako první přijela Míša s Alfíkem. Ani jsme se nestačili s Alfíkem přeznačkovat a už tu byl Mates s Bárou, Kamila se Salíkem a Eva, která je přivezla. Tak jsem si musel svojí zahradu přeznačovat znova, aby jim to všem jako bylo jasné. Mno a nakonec jsme se s klukama nějak domluvili. Tedy já ano. Alfík se Salíkem měli jednu ostřejší výměnu názorů, kdy Míša přišla k menšímu úrazu, ale pak už jsme to zvládli i při večeři. A nakonec k večeru přišlo značkování zase znova, protože dojel ještě Batty s Duxinem. Ale s tím to máme ještě od léta ujasněné a Duxin zas tak zatím neznačkuje. :)