Červenec 2009

Bert&Elizabeth

7. července 2009 v 12:18 | Arčík
Už dlouho jsem neaktualizoval rubriku kamarádů, které znám. A podle toho to tak i vypadá, že mezi nimi nemám Berta, kterého znám už nějaký ten pátek.

Bert totiž bydlí hned ve vedlejším baráku co já a jeho panička Kája je stejně stará jako ta moje. Krom toho, že chodíme spolu do forťácké skupiny trhlých agiliťáků, jezdíme také společně na závody a přístí rok nás snad poctí svojí přítomností na táboře, tento rok to bohužel nevyšlo.

Bert je čistokrevný Jezteriér. Ano, Jezteriér, vy tuhle rasu neznáte? To je Jezevčík s (zřejmě) Norwich teriérem, nebo Skotských teriérem. Bertíka bych videl spíše na toho Norwich.
Je z útulku, ke svým nynějším paničkám přišel asi před osmi (?) lety, takže je to už starší pán, ale pořád má dost elánu. :)

Do tohoto článku zahrnuji i Elizabeth (jinak také Elí, Betyna, Líza :D ), kterou jsem tedy ještě neviděl, protože je to ještě prtě. Ale je to Belgický Ovčák Malionois a je to dcera naší Dixi

. Kája si jí vezme myslím po prázdninách, takže tady budu mít já i Bree kámošku. Vidím to tak, že já a Bert (jinak také Bertramt, Albert) budeme sedět jakožto ti moudří hlídači a dohlížet na ty naše trhlý holky, které jsou skoro stejně staré a budou blbnout-no jo no, děti.. :D

Ještě vám musím přidat fotku Bertíka, až bude mít společnou i s Elí, tak jí sem taky dodám. :)


Štěněcí roztržený pytel

5. července 2009 v 11:56
Haf blaf!

Jak jistě víte, budu mít doma novou kámošku, ségru, spolubydlící, prostě svojí holku-borderku Bree. Narodila se mi 20.5. po celém dlouhém roce, kdy jsem na ní s paničkou čekal a za pár dní si jí přivezu domů.

Takže naše AGI Forte se rozroste o jednoho dalšího člena.
↑ Moje už veeeliká holka :) ↑

To ale zdaleka není všechno. I Eva a Forte rozšířit. Naše Dixi se 23.6. stala poprvé maminkou, porodila kráných šest štěňátek-vyrovnaný počet o třech holčičkách a třech klucích. Jednu holčičku, jménem Ery, si nechá Kačka. Druhou, jménem Elphy, si nechá Eva, tudíž to bude naše hlavní členka číslo dvě. Další holčičku z tohoto vrhu si vezme Kája od Berta-bude se jmenovat Elizabeth. Hlavní členka Forte číslo tři. :) Bohužel, několik dní po narození znenadání umřel jeden z kluků. Eva ho nechala hned pochovat a tak neudělali pitvu. Asi za dvě hodiny po tom umřel i druhý chlapeček. Tentokrát už zavolali veterináře, protože nevěděli, co se to děje ale od pana veterináře se dozvěděli, že to se prostě občas stává a nedá se s tím nic dělat... :( Ostatní jsou zatím v pohodě, tak doufejme, že už to tak také zůstane. :)
↑ Dixi se svými dětmi ↑
↑ Malé Maliny :) ↑

A to nemluvím o dalších štěňatech v našem okolí a to o Terrinky štěňátkách o čtyřech klucích, které ale už bohužel u sebe nemá-už odešli do nové rodiny. Blanka to oplakala, i nám se bude stýskat, kluci byli opravdu úžasní, ale věřím, že je zase někdy všechny uvidíme. :)


Prázdninový plán

3. července 2009 v 10:32
Ahojky, tak pozdějc, ale přece vám sem přináším svůj prázdninový plán. V minulýh letech jsem tento článek psal už v květnu/červnu, tentokrát jsem to nějak nestihl. :)

Teď zrovna vám píšu z Bílska, kde jsem se svojí nejstarší paničkou a pánem. Moje dvě paničky jsou v Praze.

13.7. za mnou obě přijedou, ale ta starší musí zase do práce, takže tam ten týden nezůstane. Přijede až ke konci týdne a potom pojedeme domů, sbalíme se a 19.7. na táááábor!! :)

Opravdu se strašně těším do Litoměřic, těším se tam už od konce tábora minulý rok. :D
Tam už budu mít i svojí velkou holku Bree.
Panička tam musí natrénovat na závody s Daiky, tak jsem na ně zvědavý, hihi.