Únor 2010

Ayta

18. února 2010 v 11:00 Přátelé
Vypráví: Arčík
Naše dobrá kámoška Ayta je krátkosrstá kolie. Má stejné zbarvení jako Duxin a to blue merle s pálením a ještě má jedno oko modré a druhé hnědé. Ale to vím jen z fotek, do očí jí nevidim. :D
Její panička Martina, neboli Šklíba, si přála psa, ale hlavně nesměl být merlatý a ke všemu každé oko jiné, ješiži… A proto má Aytu. :D Něco o jejím původu: to je taky super povídání. Jmenuje se totiž Ayta Krayta Leneli (čti Aj ta krajta). Takže když už se jí podaří vyhrát nějaký závod, obvykle je její jméno čteno dvakrát i pro ty, kteří to zrovna přeslechli.

Trénink v Masečíně

16. února 2010 v 19:31 Rok 2010
13.2.2010, vypráví: Arčík

V sobotu tento víkend jsme vyjeli do Masečína. Ovšem tentokrát se tam nekonaly žádné závody, nýbrž trénink s panem předsedou Klubu Agility ČR a zároveň mým neoblíbenějším panem rozhodčím Zdeňkem Spolkem. Protože vím, že je to moc milý pán a rozhodčí stavící hezké parkury, byla panička zvědavá na jeho metodiku. Moc jsme se na tento trénink těšili. Jeho techniku se nebojím nazvat slovem preciznost. Je neuvěřitelné, jak moc se dá jediná sekvence promyslet.
Při rohlídce si obvykle člověk řekne: No, tady to zaběhnu takhle a buď to vyjde, nebo ne. Takhle pan Spolek rozhodně nepřemýšlí. Ví naprosto přesně, kam až psovod může šlápnout za překážku, aby pes nevlítl do té a té pasti a jak moc se kam stočit tělem v přesném okamžiku aby bylo pro psa evidentní kam jít dál,…prostě to má dané na krok! A to se paničce moc líbilo, zjistila zas a znovu, že agility není jen nějaký sport na vytrvalost a rychlost ale především na přemýšlení hlavou a na logiku a čistě přemýšlení nejen psa ale hlavně psovoda.