Květen 2010

První narozeniny

20. května 2010 v 22:44 Rok 2010
20.5.2010, vypráví: Jana, fotoalbum: Bree - 1rok

Jeden rok. Dvanáct měsíců, padesát dva týdnů, třista šedesát pět dní je to od doby, kdy se mi narodila moje Borderka. :) Moje Bree.

Řekla jsem si, že když už mě to stálo tolik úsilí, když jsem přešla tolik překážek v podobě hádek, breku, hádek a zase breku, nebo blbosti a neuvěřitelného lidského chování a sebestřednosti, že to dneska pořádně oslavíme. :) Objednala jsem dort, koupi šampaňského, sezvala nejbližší a celá natěšená jsem v tramvaji svírala čerstvě upečený dort, připravená bránit ho v přeplněné MHD zuby nehty.
Naštěstí-přežil. :D
Bree-1 (1023)

Mariánské Lázně

18. května 2010 v 22:05 Rok 2010
15.-16.5.2010, vypráví: Arčík, video, fotoalbum: Mariánky 2010

Tento víkend to byla taková menší generálka na milovaný tábor v Litoměřicích. Vyjeli jsme hned v pátek odpoledne do Mariánských Lázní, kde jsme měli (již od podzima :D ) zamluvené chatičky v rámci dvoudenních závodů.
Počasí nám již týden před odjezdem nevěstilo nic příznivého a za neustálého deště, který nás provázel po cestě tam jsme měli na krajíčku.
Paní Hábová, majitelka areálu nás ale mírně uklidnila tím, že prý každoročně v pátek před závody prší a v sobotu a v neděli je krásně. Úplně krásně tedy nebylo, klendra neskutečná, sem tam zafoukalo, ale za to že nepršelo, to jsme byli opravdu veeelmi vděční!!! :))

Závody pískal Zdeněk Spolek. Ano, na tohodle pana rozhodčího jezdíme záměrně. :-P Povrch-tráva-vypadal zezačátku dost hrozně, bylo velké mokro a tak to vypadalo na blátíčko ale světe div se-vydržela travička zelená po oba dva dny.

Víkend Mariánky

18. května 2010 v 22:05 Agility
Mariánské Lázně-koupaliště Lido, 15. a16.5.2010 aneb o vteřinu nám unikla bedna v agility open!


Májová cena

18. května 2010 v 22:00 Agility
Velká Chuchle, 9.5.2010 aneb krásné umístění v otevřeném závodu jumping


Dvoudenní Chuchle

12. května 2010 v 22:19 Rok 2010
8.-9.5.2010, vypráví: Arčík, video

Ve Velké Chuchli se konaly závody dva. Jeden v sobotu a druhý v neděli. Překvapivě. :D
Panička jela na oba dva tyto dny, protože byla s Evou Bukričovou domluvená na výpomoc při pořádání. Brigáda pro ní dělaná jako víno. Nejen že je v prostředí psů, v prostředí závodů, ale hlavně si vyzkoušela, jaké to je pořádat závody a co všechno budeme do budoucna potřebovat, až nějaké jednou budeme také pořádat. :)
V sobotu mě nechala doma s paničkou, protože dva dny běhání jsou pro mě moc a Bree jela s druhou paničkou do Bílska, ta by se tam nudila nejvíc.
Ke všemu se v neděli konaly první letošní dostihy a tak teda nevim, který z těch koní by Bree předhonil, haha. :D

V neděli jsme tedy vyrazili. Jeli jsme společně s Evou, neboť nemáme auto-měli jsme před třemi týdny hroznou nehodu, to jsem ani nenapsal, jsem zapomněl. Nechci na to teď už ale vzpomínat, brr, takovou ránu si pejsci nedovedete představit.

MVP Č.Budějovice

2. května 2010 v 22:51 Rok 2010
24.4.2010, vypráví: Jana

Do Českých Budějovic jsme jely jen s Bree. Konala se tam totiž mezinárodní výstava psů.
Byla to moje výstavní premiéra. Výstava jako taková se mi nikdy nezamlouvala, protože jsem měla jen Arčíka a westíci se musí na výstavy složitě upravovat a to jako nic moc. Ale prostě borderky se tak upravovat nemusí, stačí pořádně pročesat a jde se. :-P I když podle toho, co jsem tam viděla…jak někteří dávali před nástupem psům na záda mokrý ručník aby jim lehly chlupy?? Maj gat…

Ale nakonec se stalo, že mě Eva překecala a Bree jsem na výstavu přihlásila. Nejprve jsem se snažila alespoň vyhnout vystavování, o kterém jsem naprosto nic netušila, ale začaly jsem to alespoň trénovat. Potom jsem ale správně usoudila, že Bree je natolik velký závislák, že by s nikým jiným do kruhu nešla. Nebo šla, ale chtěla by co nejkratší možnou cestou zdrhnout pryč. Takže tedy-přihlášený jsme, vystavovat budeme sami a teď se dostáváme k samotnému dnu.
Vstávání v půl pátý? Děs běs, zlatý agi, i když být to v Č. Budějovicích, bude nástup zřejmě podobný.