Srpen 2010

Last update: 25.8.2010

25. srpna 2010 v 13:17 Aktualizace
Poslední aktualizace proběhla 25.8. v rubrice Přátelé.

Doplněny profily Arčíka i Bree, články o nich a fotogalerie.

Aktuální článek: Ery, LVT Litoměřice 2010Foto měsíce srpna:
foto_srpen_010 (1033)


Ery

25. srpna 2010 v 13:17
vypráví: Bree

No, takže co bych vám povyprávěla o Ery. Začnu tím, že to není žádná Ery, nýmrž Tyčkin, protože nemá nohy, ale dlouhé tenké tyčky.
S Tyčkinem se znám od štěněte, je to moje nejvíc nejlepší kámoška. Odmala jsme my dvě postrach Stromovky, páč se vždycky spikneme a jdeme dělat strašáky na malý pejsky, to nás strašně baví. Tyčkin to teda občas přehání, no, ale nakonec to vše vždycky dopadne dobře. Pokud nás nevidí paničky, vždycky hrozně nadávaj...

Jsem o měsíc starší, než Tyčkinka, takže většinu věcí jsme se učily a děláme společně. Naučily jsme se spolu venčit venku, když jsme byly malé, dodneška děláme ty stejné věci ve stejnou dobu. Jsme na procházce, řekneme si: ,,Pojď, Tyčkine, tady se vyvenčíme." a obě to uděláme.

Last update: 24.8.2010

24. srpna 2010 v 9:53
Poslední aktualizace proběhla 24.8. v rubrice Články.

Doplněny profily Arčíka i Bree, články o nich a fotogalerie.

Aktuální článek: LVT Litoměřice 2010Foto měsíce srpna:
foto_srpen_010 (1033)

LVT Litoměřice 2010

24. srpna 2010 v 9:50 Ze života
Malý sestřih z letošního Liťáku.


LVT Litoměřice 2010

24. srpna 2010 v 9:49 Rok 2010
4.-22.7.2010, video, fotogalerie: LVT Litoměřice 2010

Na Liťák jsem se nejen já těšila tak strašně moc a tak strašně dlouho, že už od května s Bleškou odpočítáváme dny, kdy se tam na 14 dní nastěhujeme. Jelikož mám po prostředí i lidech tam absťák celej rok, rozhodla jsem se tam zůstat i na část druhého turnusu, nakonec jsem tam strávila skoro tři týdny.

Neděle, 4.7., prázdniny v začátku a my konečně vyjíždíme na Liťák, hurá! Tento rok byl o trochu jiný, než léta předchozí. Už minule tam se mnou byla i Bree, ale jako malé pískle a tak jen probíhala tunýlky a přemýšlela o tom, jestli chce umřít v tunelu, nebo na lávce, viz rubrika pár štěků o nás a něco o Bree.

Každopádně, rozhodla jsem se, že složíme zkoušku z poslušnosti. Od zimy jsem byla rozhodnutá, že to bude ZOPka a taky jsem se s obouma na ZOPku připravovala. Ovšem na Liťáku se ZOP neskládá, jelikož zkušební řád pro ZOP Ivan (hlavní výcvikář) neuznává. Ok, bude to tedy zkouška ZZO, která mi ve finále přišla mnohem jednodušší. První týden byl tedy perný, jelikož jsem ráno vstala, hned na agi s obouma, potom na poslušnost k Ivanovi s obouma (donutit Arčíka dělat aport se mi dodnes nepodařilo) a odpoledne opět agi. Po týdnu moření, kdy jsme se šli na zkoušku zapsat jsem se s Ivanem domluvila na tom, že zkoušku budu skládat jen s Bree, páč Arčík potřebuje ještě víc práce.

Last update: 18.8.2010

18. srpna 2010 v 10:22 Aktualizace
Poslední aktualizace proběhla 18.8. v rubrice Pár štěků o nás.

Doplněny profily Arčíka i Bree, články o nich a fotogalerie.

Aktuální článek: O Bree, O Arčíkovi, ZwebovánoFoto měsíce srpna:
foto_srpen_010 (1033)

O Arčíkovi

18. srpna 2010 v 10:22
Arčík do svého půl roku vyrůstal ve své rodné chovatelské stanici Nepean River u paní Šimkové. Dodneška mi není známo, kolik měla ve svém prvním a jediném vrhu westíků vlastně štěňat - podle fotky, kterou mi kdysi poslala jich bylo 5, ale v databázi je k nalezení pouze jedna Arčíkova sestra, Ashlin Nepean River. Paní Šimková chová především labradory a zřejmě je její CHS tohoto plemene jedna z nejlepších v ČR. Westíky měla jen jednou, přesto s docela dost dobrým rodokmenem. Další westíky už však chovat neplánuje a docela mě mrzí, že o tom, že je někdy měla nemá na stránkách ani čárku a ani mi neodpovídá na občasný e-mail, který jsem jí v minulosti poslala. Ale nevadí, mám westíka z neexistující westičí stanice, haha.

Na dvoře, kde si ho téměř nikdo nevšímal, jen děti, které si s ním občas pohrály ,,dětské" hry, vyrůstal do svého půl roku, potom jsme si pro něj úplnou náhodou dojeli my. Začátky byly naprosto šílené, představte si zdivočelého psa, který v životě nebyl v městském ruchu, neuměl se venčit jen venku, protože doma byl jen sporadicky. Děs.
Naštěstí jsme to nakonec zvládli. Pokračovala jsem v základním výcviku v Ambře, kam jsem již předtím chodila s Akimem a dodneška si říkám, jestli by Arčíkovi někdy přecvaklo, kdyby s ním Petr tenkrát nezaklepal a on začal poslouchat jak chodinky.

Uznávám, že postupem času až dodnes ty hodinky trochu polevily a Arčík dělá čest všem kolegům teriérům. Ale když má zrovna náladu, je radost s ním pracovat.

Arčík a sport

Díky Arčíkovi jsem nepřestala Ambru navštěvovat a díky tomu jsem se dostala k agility. Začátky opět - naprosto šílené. Sice si to už moc nepamatuju, ale prohazování bílého psa tunelem mám v živé paměti dodnes. Jak už jsem psala, je to teriér tělem i duší. Hlavně tedy tou duší. A tak prostě když nechce, tak nejde. Měla jsem za ta léta, co se tomuto sportu věnuju asi dva momenty, kdy jsem měla takovou krizi, že jsem si říkala, že to vzdávám, že na to kašlu. Ale pak jsem to zkusila znovu a znovu a i teď jsou momenty, kdy na Arčulu nadávám a on stále nevzdal to snažení přeprat mě a vyhrát. Jenže když jsem to nevzdala doteď, tak milí můj Arčulko už nevyhraješ. :) S jeho tvrdohlavostí budu bojovat asi do smrti, ale nevzdám to a nedovolím mu dělat si, co chce.
Na druhou stranu, dostala jsem ho do kategorie A2, několikrát na bednu a byly už i takové běhy, kdy jsem měla takovou radost, že ho to baví, že ten náš věčný boj přerostl v radostnou spolupráci, že se ten poct štěstí nedal popsat. O něčem takovým se mi v roce 2006 ani nesnilo a to si myslím, že je už tak dostatečná výhra. :)

O Bree

18. srpna 2010 v 10:22
Bree, moje bláznivá bordelka. Jak jsem k ní přišla už jsem psala v článku o sobě. Každopádně, jaká Bree asi tak může být. Jako každá borderka má energie na rozdávání a ještě by jí zbylo přebytek. Hned v prvních týdnech jejího života mi chovatelka Renata posílala soustu e-mailů s fotkama a s povídáním o tom, jaká je to dračice. Všichni sourozenci z vrhu když spali, Bree pochpopila, že teď může mít maminku jen pro sebe a vylezla prý z pelíšku a doplazila se k Budgie, kde měla spoustu mlíka jen pro sebe. Vyčůraná jak mraky. :)
Mrzelo mě, že je tak daleko (Frýdek-Místek) a že jsem za ní nemohla, už když byla malá. O to víc chci ještě jednou poděkovat Renatě za všechno, hlavně za ty dlouhé popisující e-maily. :))

Vyčůraná jak mraky ale nepřestala být. Když jsme si jí přivezli, bála jsem se, že bude Arčík žárlit, proto jsem se mu snažila věnovat stejně, nebo ještě víc, než dřív. Ale světe div se, Arčík vůbec nežárlil, ale Bree žárlila na Arčíka! V prvních dnech ho ode mě odháněla, dokonce i zavrčela, ale to jí bylo rychle vysvětleno, že takhle jako né. Zvykli si na sebe parádně. Jsou to prostě už ségra s bráchou.

Bree a agility

Nemůžu začít psát o Bree a sportu obecně, protože agility je složka sama pro sebe.. Stalo se to, když jsem si jí dvou měsíční přivezla na tábor. Jednoho dne Bree jen tak náhodou proletěla tunelem. Když vylezla ven, sedla si, vypadalo to, jak když chvíli přemýšlí, pak se otočila a proletěla jím nazpátek. Druhý den jsem vyšla ze stanu, hledajíc štěně jsem koukla na parkur a myslela jsem, že se mi to zdá. Bree si sama vyšla ven, došla na parkur, vylezla na lávku, na rovné horní části lávky si lehla a jako sfinga ležela a koukala. A to byl ten okamžik, kdy jí přecvaklo. Kdybyste viděli její výraz, kdy přemejšlí stylem: ,,Tak tady chci jednou umřit.", tak byste pochopili.
Od té doby Bree miluje parkur, je to jen její parkur a když náhodou vidí jiného psa na jejím parkuru, radši by spáchala sebevraždu, než aby to dopustila.
Když trénuju s Arčíkem, musí být nejlépe v boudičce tak, aby na parkur neviděla. A nejlépe ani neslyšela, ale to už jde dost těžko. Její rychlost na parkuru: 1000000000km/s. :-!

Bree a ostatní sport

Především tady mluvíme o sportovní kynologii. Ta mě nejvíc chytila začátkem roku 2010, kdy jsem se začala s obouma připravovat na letní skládání zkoušky ZZO. Na táboře jsem ještě dopilovala poslední nedostatky a nakonec jsem se po domluvě s výcvikářem rozhodla zkusit skládat první zkoušku jen s Bree. Byly jsme úspěšné a daly jí. Poslušnost jí baví, s obranami a stopováním chci teprv začit, ale momentálně se soustředíme hlavně na agi. Je jí teprve rok, není kam spěchat.

Poslední dobou si docela libuje i v chytání frisbee a až zdokonalím trochu házení, budeme mít o další zábavu postaráno. O závodním frisbíčkování zatím nepřemýšlím.

Last update: 17.8.2010

17. srpna 2010 v 15:07 Aktualizace
Poslední aktualizace proběhla 17.8. ve všech rubrikách, především v článcích.

Aktuální článek: Zwebováno


Foto měsíce srpna:
foto_srpen_010 (1033)

Zwebováno

17. srpna 2010 v 15:00
17.8.2010

Takže k dnešnímu dni jsem kompletně překopala celý tyhle stránky. Snažila jsem se nejen díky designu vytvořit tady více něco webového, než blogového a zatím to vypadá, že s emi to podařilo. Snad nic neklekne. :)

Měla jsem nápad, přestěhovat stránky kvůli Bree na novou doménu, dokonce jsem jí i založila a začla na ní mírně pracovat, doména patřící Arčíkovi i Bree, ale pak jsem si uvědomila, kolik práce jsem vložila do toho všeho tady, kolik mi bylo, když jsem s blogem začínala a jak to vypadalo a hlavně kolik jsem se toho odsud naučila v oblasti webu a grafiky. Prostě jsem se tady s tim všim nedokázala rozloučit, proto jsem to jen předělala. :)

K jakým zásadním změnám zde došlo:

Hlavně změna designu, který už zůstane nastálo, nebudu už měnit designy podle ročního období. Až se mi tenhle okouká, možná vymyslím jiný, ale spíš ne. :)

Největší práci však než vzhled dal vnitřek webu, tedy promazat články a mírně je zaktualizovat. Reporty z akcí a víceméne všechny obsáhlejší články budou nyní řazeny do rubriky články, a dále pod určitý rok.

Všechny dosavadní články byly psány ústy Arčíka. To se teď změní a sem tam něco řekne i Bree, ale více teď budu psát já. Nějak mě tento styl psaní omrzel. Ale určitě zas někdy chytnu rapla a napíše něco jeden z mých čtyřnohých kolegů. :-P Kdo daný článek píše je uvedeno vždy nahoře v článku.

Dále jsem se rozhodla, že budu soubor svých fotek dávat na rajče, tedy po kliknutí na sekci fotogalerie se vám otevře moje rajče. Pokud k některým článků patří i konrétní video, i na něj nahoře najdete odkaz.

Jinak myslím, že všichni najdou, co potřebujou. Menu je teď už docela slušně přehledné a celkově jsem si s tím dala fakt práci tedy, enjoy. :)